Wpis z mikrobloga

Okk, miałam chwilkę czasu i wgrałam filmik ;D

Pierwsza część - wyjęty prosto z paczki, kolejna część, jak już jeżu biegał po sklepie, wlazł za terrarium z agamami i dopadł puste, plastikowe pudełeczko, z którym bawił się dobre 20 minut:D Fajna Jeżyna :3

#chwalesie #jez #jeze #szczecin #gadzibastion @gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22: @Ranfun: @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder: @JAmajki: @nietopies: @Maupolina Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)
Khaleesi - Okk, miałam chwilkę czasu i wgrałam filmik ;D

Pierwsza część - wyjęty p...
  • 39
@Khaleesi: Powiedz mi, czy on wydziela jakiś intensywny smrodek? Bo właśnie się nim zajarałam ( ͡ ͜ʖ ͡) i jak będę mieć możliwość, to takiego jeżyka sobie chyba sprawię :)
@JAmajki: jeża jako takiego nie wąchałam, ale raczej nie ma zapachu. Za to już jak nasiusia i nakupka na trociny, to zakładam, że dość standardowo, jak z gryzoniem. Dlatego będę go męczyła na kuwetowanie już niedługo ;D
@Khaleesi: zazwyczaj siusia w dwoch rogach, i stamtad kazdego dnia wybieram trociny, bo inaczej to makabra. Mialam juz chomki syryjskie, rowniez smierdziuchy, dzungarki te akurat byly czysciutkie :), myszoskoczki, o ile pamietam bylo znosnie no i szczurki, to wlasnie je najmilej wspominam. Wspaniale zwierzatka i jak dla mnie najczysciejsze z gryzoni
@JAmajki: co do wybierania - polecam takie plastikowe narożne kuwety, na pewno będzie wygodniej.

Moje myszy leją i kupczą, gdzie popadnie, DOSŁOWNIE. Domek muszę raz w miesiącu wymieniać (robię z płyty HDF cienkiej, wiec tanie to to, szybko się robi, więc nie szkoda mi), poza tym mam akwarium, zrobiłam im drewnianą półkę i ją też raz na miesiąc od nowa muszę robić, bo zaraz zabrudzone i śmierdzi ;<
@Khaleesi: ooo, nie widzialam takich. Musze poszukac :). Dzieki za rade! U mnie zwierzaki tez mieszkaly w akwa, mniej syfu. I siki latwiej domyc ze szkla niz plastiku...
@JAmajki: pójdź do każdej castoramy, poproś o płytę HDF (są surowe, białe i zwykle buk, max 10 zł/m^2) - da się ją ciąć ostrym nożykiem takim wysuwanym i łamać później, ucinając postrzępione końcówki. Skleic klejem na gorąco, bo to nietoksyczne, a myszy będą chciały gryźć pewnie i PROSZĘ domek gotowy;D moje myszowate zawsze w tym śpią, potrafią wejść w 10-12 sztuk bo maluśkiego domku (teraz już tyle myszek nie mam ;<)
@Khaleesi: mialam na mysli kuwety ;), domek jest drewniany, ale moze faktycznie, ktoregos pieknego dnia podskocze do sklepu, chwyce nozyk introligatorski i stworze zamek :D!