Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirabelki i Szanowni Mircy!

#soylent #rozdajo #tldr

0.TL;DR


1. Informacje

Z wielka przyjemnością mogę dziś już oficjalnie potwierdzić to, o czym niektórzy z Was się domyślali od jakiegoś czasu. Miało się to stać znacznie wcześniej, ale z różnych, nie zawsze zależnych ode mnie powodów przeciągnęło się. Ale do rzeczy:

Ostatnie kilka miesięcy poświęciłem intensywnej pracy nad stworzeniem zbilansowanego i przystępnego składu własnego soylentu, który można by wdrożyć do szerszej dystrybucji. Niestety w pewnym momencie zadanie przerosło moje umiejętności, a ja doszedłem do ściany. Postanowiłem więc przestać działać samodzielnie i zająłem się kompletowaniem kompetentnego teamu, z którym produkcja, dystrybucja, ma... rketing będą lekkie i przyjemne ;)

Dotarłem do fajnych ludzi i strasznie się cieszę, bo moje zaproszenie do współpracy przy tworzeniu mieszanki przyjęli na prawdę świetny fachowcy. Za skład i technologię produkcji poylentdrink odpowiadają:

dr Krystyna Pogoń - dietetyk oraz technolog żywności - dba o to, żeby produkt był idealnie zbilansowany i dostosowany do płci

mgr inż. Piotr Pogoń - technolog żywności - opracuje i dopilnuje procesu produkcyjnego, aby nie zdarzały się w jego trakcie takie kardynalne błędy jak w fabryce Joylentu (o utlenianiu witamin, zaburzonych proporcjach składu i innych problemach pisałem sporo pod tagiem #soylent zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych wpisów, jak również na reddit)

Pewnie interesuje Was przede wszystkim, z czego składa się poylentdrink?
Do zakończenia procedury patentowej, nie mogę wszystkiego zdradzić, natomiast - poza oczywistym pokryciem w 100 % zapotrzebowania na kalorie, węglowodany, białka, tłuszcze, witaminy, minerały oraz składniki odżywcze - poylentdrink to:

= Dwie, dedykowane dla płci wersje produktu
- ponieważ kobiety i mężczyźni różnią się zapotrzebowaniem kalorycznym i na wymienione wyżej składniki odżywcze

= Całkowity brak mąki w składzie
- ponieważ mąka może zbytnio obciążać układ pokarmowy niektórych osób, a poza tym nieskleikowana (czyli przed obróbką termiczną) jest trudna do rozłożenia przez enzymy trawienne (problem ten nie dotyczy mąk preprażonych, jak np. znana wszystkim domowym soylentowcom HARINA PAN, ale ona jest robiona z kukurydzy GMO)

= Kilka rodzajów białka
- ponieważ białko serwatkowe (WPC) stosowane jako jedyne źródło protein na dłuższą metę po prostu uczula

= Różne tłuszcze, w sypkiej formie, zawierające Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, w tym EPA i DHA
- ponieważ nie są one syntezowane w organizmie, i żeby nasza dieta była kompletna, musimy dostarczyć je z pożywieniem

= Błonniki z owoców, roślin i grzybów

= Brak sztucznych słodzików (znienawidzonego przeze mnie Aspartamu, ale też Acesulfamu K czy Sukralozy)

= Owocowe smaki :))) Jeszcze nie zdecydowaliśmy jakie, może pomożecie?

= Możliwość zakupu w subskrypcji (7/14/28 dni)

= Jako, że jestem entuzjastą #bitcoin nie mogło też zabraknąć możliwości płatności w tej walucie!

2. Rabaty i #rozdajo

Niedługo rozpoczynamy produkcję, w związku z tym, wszyscy z Was, którzy zostawią swojego maila na www.poylentdrink.pl otrzymają 5 % zniżkę oraz DARMOWĄ DOSTAWĘ na terenie Polski (będą to paczkomaty albo kurier, z tym, że bez możliwości wyboru) na pierwsze zamówienie. Bez względu na to, jak duże ono będzie. (Dla userów spod tagu #emigracja - www.poylentdrink.eu)

Dodatkowo Ci, którzy już mi zaufali (nie będę Was wszystkich wołał, otrzymacie ode mnie wiadomości na priv) już mają zapewnioną darmową dostawę i 10 % zniżkę na pierwsze zamówienie :) Gdyby nie Wy, nie byłbym tu, gdzie jestem!

Oczywiście przy takiej okazji nie mogło zabraknąć #rozdajo ! Także znane wszystkim zasady - spośród Mirków i Mirabelek plusujących ten wpis do 5.04 włącznie, rozlosuję dwa 7-dniowe zestawy poylentdrink (do wyboru wersja dla mężczyzn lub kobiet). Na terenie Polski oczywiście dostarczymy to na nasz koszt :)

Jeśli macie jakieś pytania, feel free to ask - tutaj, czy przez maila (kontakt@poylentdrink.pl, lub po angielsku contact@poylentdrink.eu). Społecznościówki ruszą niedługo, więc i tam będzie można pytać i być na bieżąco.

Zapraszam do komentowania (i hejtowania)!
Sekretów Kuźniara nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#soylent #rozdajo #tldr
Pobierz lukaszewski - Szanowne Mirabelki i Szanowni Mircy!

#soylent #rozdajo #tldr

0.TL...
źródło: comment_FOlqy8iIfEkRIPg7s3f3apMLtkAEwAix.jpg
  • 140
Założę się, że będą konkurować ceną i może będzie to pierwszy Soylent, który opłaca się kupować w Polsce.

@Errad:
1. Jest tylko jeden "Soylent", produkuje go Rosa Labs. To co robi lukaszewski to co najwyżej soylent.
2. Patrząc na to co zostało zrobione ze składem (jakością), to z ceną nie bardzo da się zaszaleć.
1. Jest tylko jeden "Soylent", produkuje go Rosa Labs. To co robi lukaszewski to co najwyżej soylent.


@FlameRunner:
Tak samo jak jest tylko jedna Cola produkcji The Coca Cola Company.

2. Patrząc na to co zostało zrobione ze składem (jakością), to z ceną nie bardzo da się zaszaleć.


@FlameRunner:
W hurcie wiele produktów da się kupić taniej, a w Polsce jest sporo firm zajmujących się produkcją żywności więc coś z
@Errad: Żeby dieta była kompletna, potrzebne są białka zwierzęce. I takie też będą się w składzie znajdować. Natomiast jeśli pojawią się chętni, oczywiście powstanie wersja wegetariańska i wegańska :)


@lukaszewski: ekhm, do czego potrzebne? Roślinnymi można dostarczyć wszystkie potrzebne aminokwasy(tak, jem mięso, tylko zwracam uwagę).
Rozumiem, że nie chcesz deklarować ceny, wstępna wycena wystarczy ;)
@Errad:

Tak samo jak jest tylko jedna Cola produkcji The Coca Cola Company.

A wszystko inne jest "napojem o smaku cola".

W hurcie wiele produktów da się kupić taniej, a w Polsce jest sporo firm zajmujących się produkcją żywności więc coś z tego może być, ale i tak musimy poczekać aż się to rozkręci. Jest możliwość, że będą koncentrowali się na rynku zachodnim bo większa kasa, a i tak zdolności produkcyjnej
A wszystko inne jest "napojem o smaku cola".


@FlameRunner:
Popularnie zwanymi colą.

Świetnie, to kup produkty w hurcie i wykoś ceną całą konkurencję z europy...


@FlameRunner:
Przecież Polska eksportuje dużo żywności, w tym półproduktów, z których prawdopodobnie robione są zagraniczne drinki.
@Errad:

Popularnie zwanymi colą.

Małe "c". Tak samo jest z soylentem - "S" wskazuje na ten oryginalny, "s" na wszystkie inne.

Przecież Polska eksportuje dużo żywności, w tym półproduktów, z których prawdopodobnie robione są zagraniczne drinki.

Rozwinę trochę temat...
Owszem, w hurcie da się kupić składniki taniej. I co z tego?
Zaprezentowany poylentdrink to nie jest jakieś wątpliwej jakości DIY mieszane w garażu dla siebie i znajomych, tylko profesjonalna produkcja. W
Znowu przywołam tutaj Soylent. Skład jest bardzo ciekawy, zainteresowanie olbrzymie, dostają dofinansowania, a i tak cena jest jaka jest, a jej redukcja jest w planach na bliżej nieokreśloną przyszłość, mimo że już teraz Soylent prawdopodobnie jest produkowany w ilościach o jakich żadnej konkurencji z Europy się nawet nie śni.
@Thilers: Traktuj to jak tradycyjne jedzenie, tyle że bardzo dobrze zbilansowane, bardzo łatwostrawne (zbawienna rzecz przy niektórych problemach z układem trawiennym) i ekstremalnie łatwe w przygotowaniu. It's that simple.
To nie jest lek, to nie jest suplement, to nie jest cudowny produkt pozwalający schudnąć lub zrobić masę mięsniową bez ruszenia dupy.
@Thilers: To wszystko będzie trudno w minutę opisać, więc odsyłam Cię do początku historii, czyli mojego znaleziska z października :
http://www.wykop.pl/link/2186578/soylent-czyli-jak-przestalem-jesc-na-tydzien/
Do wpisu z mirko, gdzie różni użytkownicy tej diety opisywali dlaczego ją stosują:
http://www.wykop.pl/wpis/11542520/soylento-mirasy-pytanie-do-was-kazdy-z-nas-ma-inny/

Oraz do filmu protoplasty, czyli Soylentu made in USA, który wyjaśni to najszybciej i najładniej :
https://vimeo.com/94248459

A w dwóch słowach - nie masz czasu gotować, potrzebujesz zbilansowanej diety - to jest właśnie to, czego szukasz
Rozwinę trochę temat... Owszem, w hurcie da się kupić składniki taniej. I co z tego?

Zaprezentowany poylentdrink to nie jest jakieś wątpliwej jakości DIY mieszane w garażu dla siebie i znajomych, tylko profesjonalna produkcja. W związku z tym składniki to nie koniec wydatków. Do tego dochodzi opracowanie receptury i procesu produkcyjnego, utrzymanie linii produkcyjnej (pracownicy, maszyny, pomieszczenie) kontrola jakości, certyfikaty, pakowanie, magazynowanie, reklama oraz oczywiście podatki i księgowość. W sumie są to
@Thilers: Jedno opakowanie, cały dzień jedzenia (2200 kcal w przypadku wersji dla mężczyzn) - w tym 100 % zapotrzebowania na witaminy, minerały i składniki odżywcze. W tym bilans Białka/Węgle/Tłuszcze zgodny z wytycznymi FAO/WHO. Cena jak pisałem wyżej, jeszcze nie do końca możliwa do dokładnego podania, ale koło 25 zł za dzień.