Wpis z mikrobloga

A jak wygląda kwestia ew. toksycznego dymu nie do wykrycia przez czujnik dymu? Z drugiej strony, takie coś by po prostu pilota wyłączyło i tyle - nic by nie kombinował ze zniżaniem.


@enron: z czego mialby sie wziac toksyczny dym? to sa normalne urzadzenia elektroniczne, poza tym na nagraniu (o ile jest prawdziwe), wyraznie slychac przerwanie ostrzezenia i odlaczenie autopilota
  • Odpowiedz
poza tym na nagraniu (o ile jest prawdziwe), wyraznie slychac przerwanie ostrzezenia i odlaczenie autopilota


@mm0070: a jest jakieś udostępnione? Trochę dzisiaj nie byłem na bieżąco...
  • Odpowiedz
  • 0
@arkham62: ahahhhahha, jakie śmieszne, pokaż rodzinom tych 150 ludzi, na pewno docenią poczucie humoru Twoje i większości komentujących. Niższego poziomu chyba już nie da się zaprezentować.
  • Odpowiedz
@enron:

w zależności od konfiguracji - nawet do 20 minut. Ale jeśli zniżanie trwało 8 minut, a kapitan nie zdążył sforsować drzwi (wiem że są wzmocnione, ale niezniszczalne to one nie są) to tych 5 minut opóźnienia spokojnie wystarczy...

Nie wiem czy kapitan miałby jakiekolwiek szanse wyważyć drzwi. Po 9/11 te drzwi są serio bardzo dobrze wzmocnione :).

A jak wygląda kwestia ew. toksycznego dymu nie do wykrycia przez czujnik dymu? Z drugiej strony, takie coś by po prostu pilota wyłączyło i tyle - nic by nie kombinował
  • Odpowiedz
  • 0
@arkham62: heheszki też bardzo adekwatne... Myślę, że mój komentarz odzwierciedla zdanie wielu osób a przede wszystkim tych, którzy sami stracili kogoś bliskiego. Robienie sobie jaj w momencie, kiedy kilka setek ludzi przeżywa najgorszy w życiu dramat jest bardzo nie na miejscu, i bardzo gówniarskie. Ciekawe czy też by Ci tak było do śmiechu gdyby tam zginął ktoś z Twojej rodziny/przyjaciół. Jakoś nie wydaje mi się. Trochę empatii człowieku, i więcej
  • Odpowiedz
@enron:


w zależności od konfiguracji - nawet do 20 minut. Ale jeśli zniżanie trwało 8 minut, a kapitan nie zdążył sforsować drzwi (wiem że są wzmocnione, ale niezniszczalne to one nie są) to tych 5 minut opóźnienia spokojnie wystarczy...
Nie wiem czy kapitan miałby jakiekolwiek szanse wyważyć drzwi. Po 9/11 te drzwi są serio bardzo dobrze wzmocnione :).

A jak wygląda kwestia ew. toksycznego dymu nie do wykrycia przez czujnik dymu? Z drugiej strony, takie coś by po prostu pilota wyłączyło i tyle - nic by nie kombinował
  • Odpowiedz
@anenya: Jak ktoś wkleja posty o katastrofie smoleńskiej to tak samo reagujesz? Czy po upływie pewnego czasu można heheszkować, że pilot zachował się ŹLE zabijając tyle ludzi. Jak ktoś pisze o Breiviku to również tak reagujesz? Albo o zamachu na WTC? Wrzuciłem dziś posta o WTC i nie widziałem tam twojego komentarza
  • Odpowiedz
  • 1
@arkham62: a ja nie widziałam tego posta. Wiesz, nie ma sensu ciągnąć tej rozmowy bo i tak się nie zrozumiemy. Mnie jest cholernie przykro gdy ludzie robią sobie jaja z cudzego cierpienia. Życzę Ci z całego serca byś nigdy nie stracił najbliższej osoby a tym bardziej w podobnych okolicznościach, aczkolwiek dopiero wtedy pojmiesz o czym mówię i nie sądzę, że nadal będziesz sobie stroił żarty. Dobranoc.
  • Odpowiedz