Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem zasad tego świata. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dlaczego wystarczy Wam #niebieskiepaski umiejętnie maźnięta kreska na oku, powykręcane włosy i wychudzona sylwetka zbliżona bardziej do postury małej dziewczynki, niżeli kobiety, aby uznać #rozowypasek za atrakcyjny?

A potem zdziwienie po imprezie- co to za brzydkie, wysmarowane na twarzy tuszem dziecko, robi w moim łóżku?!

#pytanie #gorzkiezale
  • 117
@xhxhx: Zbytnio zgeneralizowałam temat, czas naprostować. Nie miałam w zamiarze stwierdzić, że makijaż na twarzy idzie w parze z głupotą, a bycie naturalnie brzydkim z inteligencją. Dziwi mnie to, że makijaż pozwala wykreować twarz na perfekcją, to jest przyjmowane i cenione, ale dlaczego kosztem osób, które nie chcą przyjmować maski perfekcyjnej, czasem się umalują, czasem nie. Ja należę do tych drugich i czuje, co najgorsze od strony kobiet, że jestem przez
@Seamoor: Wysportowana czyli taka, gdzie nogi nie są dwoma patykami, ale również nie składają się wyłącznie z tkanki tłuszczowej. O inteligencje mnie nie pytaj, bo można być osobą bardzo umiejętną, ale nie inteligentną.
@xhxhx: Czy Ty właśnie zestawiłaś robienie makijażu z myciem? :D Łapie o co Ci chodzi, ale nie róbmy makijażu jakiejś fundamentalnej części życia, jakby bez tego nie dało się żyć. Mam zdrową cerę, bardzo o nią walczyłam, by nie być uzależnioną od podkładu, lecz myślałam że to nie możliwe. Włosy niesforne, ale w razie potrzeby potrafię je okiełznać. Oczy jak oczy, nie potrzebuje kreski na powiece, by ktoś dostrzegł w nich
dlaczego wymalowane, chude panny, są wyżej cenione od kobiet wysportowanych o twarzy ładnej, naturalnej, lecz nie perfekcyjnej, jak jest teraz preferowane


@innigri: Podaj foto-przykład.
@innigri:

Tak masz racje tutaj, uogólniłam i to mój błąd, ale nie zgodzę się, z tym że jestem mniej warta od perfekcyjnie wymalowanych, ale zwyczajnie nudnych panienek, na które się tylko miło patrzy i z którą się miło seksi.


Jakim prawem oceniasz to czy jestes warta wiecej od jakichkolwiek paniek? (Dodatkowo dlaczego ktos kto wyglada mlodo i ma makijaz musi byc nudny?)
Co w ogole masz na mysli przez czyjas wartosc?
Dlaczego wystarczy Wam #niebieskiepaski umiejętnie maźnięta kreska na oku, powykręcane włosy i wychudzona sylwetka zbliżona bardziej do postury małej dziewczynki, niżeli kobiety, aby uznać #rozowypasek za atrakcyjny?


@innigri: bo mężczyźni lubią ładne i zadbane kobiety i takie kobiety sprawiają lepsze wrażenie od tych nieładnych i niezadbanych

w sumie to wyczerpuje temat
@frogfoot: OKEJ
@xhxhx: Do sukienki to konieczność, ja czasem też lubię wyglądać ładnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem w pełni Twoje myślenie i uważam że jest to sensowne, ale tak jak wcześniej mówiłam, nie widzę logiki w ciągłym malowaniu, tylko po to by zrobić na innych lepsze wrażenie, bo czuje, że to wychodzi mocno z kompleksów. Często tak jest, że w sytuacjach oficjalnych (impreza, praca itp.)
@iramusa: Spotkałam i poznałam tak wiele kobiet, gdzie tematy otwierały się i zamykały na tym jakie kolory cieni są modne tego miesiąca, że nie boje się określenia ich jako nudnych. No i nie napisałam, że jestem więcej warta od osób takich, a takich, tylko że na pewno nie jestem warta mniej. Czytamy uważnie. :) A z tym poczuciem własnej wartości, to masz trochę racji, ale pisać tutaj o tym nie będę...