Wpis z mikrobloga

Pytanie do #mercedes - owych ludzi tutaj.
Lubię stare merole, te sprzed 2000 roku i sprzed i 1990 i 1980, problem w tym, że te drewno wewnątrz w kolorze i stylu babcinego kredensu odpycha mnie na kilometr i przez nie uznanie Mercedesa za króla tamtych czasów przychodzi mi z trudem.
Stąd pytanie - Czy istniały jakieś alternatywy, wyposażenie na zamówienie, albo ktoś to fajnie jakoś zmienia, że albo jest jakieś ciekawe drewno, albo coś typu aluminium, a nawet czarny plastik, coś co się lepiej zestarzało? Bo 99% rzeczy w tych autach jest dla mnie super...no ale... :<
#motoryzacja #samochody #bezgwiazdyniemajazdy
Pobierz quit13 - Pytanie do #mercedes - owych ludzi tutaj.
Lubię stare merole, te sprzed 200...
źródło: comment_sZZTSrQi1454JruyS8Ys2tkvwg2Ai6qB.jpg
  • 23
@white_duck: Ja nie mam mercedesa, co nie. Chodzi mi o samo rozwiązanie, profesionalnie wyglądające, które wywala drewno i robi z tego najmniej obciachowe, wyglądające jak fabryczne lub faktycznie fabryczne rozwiazanie
@quit13: Widać, że nie masz pojęcia o klasykach i dobrym smaku, skoro mówisz, że to obciach. To był luksus wolnego świata, a nie komuny. Możesz wybierać jedynie pomiędzy odcieniami drewna(a nie plastiku, jak w np. Fordach Ghia, czy Oplach, albo europejskich średniakach, gdzie drewno było imitowane przez plastik), ale żadnego plastikowo-karbonowego gówna oni podówczas nie stosowali. Jakieś podstawowe wersje np. 190E, C-Klasse, czy SLK nie miały drewnianych wykończenie- albo czarny plastik,
@Quattroporte93: Ja wiem, że to prawdziwe drewno, ja to wszystko rozumiem. Tylko, że Mercedesy z lat 85-95 to super fury nawet nie w kategorii klasyków, a tak się składa, że mająć 25-30lat nie czuje, że mam taką stylówę, żeby pasować do klasycznych wnętrz tamtej epoki i nie czuć się, że powinien na fotelu siedzieć mój ojciec. Stąd pytanie o alternatywy. Bo kolory skóry to potrafiły być kosmiczne, a drewno zawsze takie...
@quit13: Z tą skórą to prawda, ale można się zrobić w balona, gdyż przy całym tym luksusie, jaki oferował np. W126, pomiędzy tkaniną, a prawdziwą skórą, można znaleźć tzw. MB-Tex, czyli skórę ze sztucznej krowy(można poznać po tym, że na fotelu biegną przez całe siedzisko pasy; w skórze się kończą z 5-10 cm przed siedziskiem i jest w poprzek taka "łata"). PS. Czarne drewno też nie pasi? Wygląda prawie jak plastik
@quit13:

Chodzi mi o samo rozwiązanie, profesionalnie wyglądające, które wywala drewno i robi z tego najmniej obciachowe, wyglądające jak fabryczne lub faktycznie fabryczne rozwiazanie

Teraz mi jeszcze przyszło do głowy, że możnaby te wszystkie drewniane elementy pomalować w dokładnie ten sam kolor co nadwozie, tylko trzebaby jakoś odpowiednio przygotować podłoże. Może, ale tylko może wyglądałoby to dobrze.


a tak się składa, że mająć 25-30lat nie czuje, że mam taką stylówę, żeby
Teraz mi jeszcze przyszło do głowy, że możnaby te wszystkie drewniane elementy pomalować w dokładnie ten sam kolor co nadwozie, tylko trzebaby jakoś odpowiednio przygotować podłoże. Może, ale tylko może wyglądałoby to dobrze.

O ile to jest lakier czarny, biały, czy coś takiego to ok. Jednak wiśniowy czy zielony metallic we wnętrzu to nic dobrego. Już prędzej glossy black po prostu, wszędzie tam gdzie drewno.

Jak się wprowadzi za dużo unowocześnień i