Wpis z mikrobloga

@smarkyy:
Do Państwowej Inspekcji Pracy można zgłosić każde naruszenie praw pracowniczych, w szczególności:

1. naruszenie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, czasu pracy, urlopów, uprawnień
2. pracowników związanych z rodzicielstwem, zatrudniania młodocianych i osób niepełnosprawnych,
naruszenie zasad legalności zatrudnienia, w tym przede wszystkim nieopłacanie składek na Fundusz Społeczny i zatrudnienie „na czarno”,
3. powodowanie działań stanowiących
@Slowbro: mam już serdecznie dość znoszenia humorkow kierownictwa, a łamanie prawa u mnie w pracy aż bije po oczach (np półka z widocznym napisem max 50kg a na niej tak co najmniej 3x tyle, które w sumie w każdym momencie może się zwalić i spaść Ci na łeb)
@Kempes: jeżeli sytuacja się nie zmieni (a na to się nie zanosi) będę musiał się tam udać, bo to nie jest #!$%@? jakiś warzywniak na ryneczku tylko poważna spółka każdemu znana, a wałek za wałkiem, byleby coś kasy przyciąć. Ah, nawet dochodzi do mnie do prac na wysokości, oczywiście bez żadnych zabezpieczeń ;D
@smarkyy: Płacisz mniejsze podatki i jeszcze Ci źle :P. Stary chciałbym dostawać część pensji na lewo:). Zdajesz sobie sprawę jak pensja w Polsce jest opodatkowana? Co do BHP to już poważniejsza sprawa ale obawiam się, że tutaj możesz mieć problemy bo PIP i kodeks pracy dotyczą tylko umów o pracę ale zawsze możesz próbować. Najlepiej tak jak napisałeś truć dupę kierownictwu ale z umiarem :)