Wpis z mikrobloga

72 dzień bez cukru i pszenicy, waga -19,5 kg, do zgubienia pozostało 0,5kg ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od 5 dni codziennie osssstro rower + basen, w sobotę przez 10 godzin pomagałem w przeprowadzce - wnoszenie mebli na 3 piętro bez windy - waga -2,5 kg. Trochę zakwasów ale efekt niemal został osiągnięty. 31 grudnia 2014 waga 99,8 kg, a przed chwilą tadam!

#postanowienianoworoczne #dieta #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_8khGjxn0oxVirRFqekaMu562CI25sJkh.jpg
  • 92
@Majku_: Musisz znaleźć taki rodzaj ćwiczeń, który sprawi Ci przyjemność. Dla jednym to jest siłownia, dla innych basen, bieganie, rower, dla jeszcze innych gry zespołowe, gimnastyka, sztuki walki itd.
Jeśli spożywasz X jedzenia dziennie, a masz problemy takie jak trzęsące się ręce czy problemy z koncentracją, to albo: dieta ma liczne niedobory składników, albo organizm się odzwyczaja od cukru (od uzależnienia).
Dobra dieta pozwoli na utrzymanie dobrej sylwetki i bez ćwiczeń,
@Iudex: Owoce zawierają cukier ale maja niski indeks glikemiczny, przynajmniej jabłka bo innych świeżych o tej porze roku raczej nie ma, chyba że jakiś wodnisty szit z hipermarketu.
Po zjedzeniu posiłku zaczyna pracować cały przewód pokarmowy i jak się najesz przed snem to nie odpoczywasz w nocy, jesteś niewyspany, zmęczony, apatyczny. 4 godziny przed snem bez jedzenia to naprawdę nie głodówka ani żaden wyczyn a rano wstajesz z naładowanymi akumulatorami.
Owoce zawierają cukier ale maja niski indeks glikemiczny, przynajmniej jabłka bo innych świeżych o tej porze roku raczej nie ma, chyba że jakiś wodnisty szit z hipermarketu.


@adam-kaszeba: generalnie fruktoza ma IG niższe niż sacharoza - pod tym wzgledem jest lepsza. Natomiast to co naprawde się liczy, to błonnik. Dlatego owoce tak, a soki nie - jedzac cały owoc pochłaniasz duzo błonnika który sprawia, że cukier trawi się wolniej i przez
@Pandek: Przynajmniej raz dziennie ryby, na parze, z patelni grillowej, w oleju. Niesłodzony nabiał, sery żółte, białe, pleśniowe, jogurty, kefir, maślanka. Jaja na miękko, na twardo, z majonezem, jajecznica na maśle. Dużo jajek. Warzywa na parze, gotowane, zblanszowane i następnie grillowane. Z owoców jabłka, gruszki. Dużo wody mineralnej. Chuda wołowina np. z rosołu, pierś z kurczaka.
Jem tylko tyle żeby zaspokoić głód, nie napycham się. Jak coś zostanie na talerzu zostawiam
@KotKotuKotem: No właśnie problem jest u mnie głównie z ilością jedzenia. Po prostu muszę zjeść, bo inaczej powoli zaczynam wariować (nie wiem, czy to dobre słowo). Jeśli chodzi o dietę, to staram się, by była możliwie zbilansowana, unikam produktów kiepskiej jakości, z konserwantami i ulepszaczami. Lubię dobre mięso, ale warzyw wszelkiej maści też jem dość sporo.
Sporty? Znalazłem coś dla siebie, m.in. bieganie, ale tak jak mówię - z tego powodu
@Majku_: Chcesz prostego sposobu na redukcję, który nie ma nic wspólnego z głodówką, wymyślnym gotowaniem, a jedynie zaglądaniem na własny talerz? Mogę Ci sprzedać swój prosty sposób. Jedz zbilansowane posiłki, tak aby odpowiadały proporcji: 50% węglowodanów, 30% białka, 20% tłuszczu. Oprócz tego oblicz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne, korzystając z jakiegoś kalkulatora. Zacznij jeść zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem i wspomnianą zasadą proporcji. Jeśli będziesz tył obniż zapotrzebowanie o 100 kalorii. Jeśli będziesz
@adam-kaszeba: Gratuluje chociaż nie jestem przekonany na ile utrzymasz osiągniętą wagę.

Jednak to trochę katowanie się taką z tego co piszesz - warzywa na parze, zero pieczywa, kaszy itd. Trudno nawet zrobić na szybko posiłek w takim przypadku, dla mnie to jednak podstawowy element przy mojej "diecie", która oczywiście w ogóle nie jest idealna.

Ja zakładam jednak, że muszę jeść to co zazwyczaj ludzie mają w lodówkach i to co jest
@adam-kaszeba: jak wygląda Twój przykładowy jadłospis? Bo czytam ze makaronów nie jadasz, kurczak 2 razy w tygodniu...więc co jesz? tylko warzywa? Ja od 1 stycznia 2014, schudłem ponad 30kg, opierając swoją dietę na makaronach/ryżach pełnoziarnistych, piersi z kurczaka/rybach, jajkach, płatkach owsianych, warzywach i owocach, bardzo monotonny jadłospis...ale efektu jojo brak, już z 4 miesiące dałem na luz(co prawda nie jadam tłustych obiadów ziemniaków/sosów) ale waga ładnie się trzyma w miejscu. W
@FotoDieta: > Trudno nawet zrobić na szybko posiłek

No właśnie nie :) zrobienie śniadania trwa tyle co ugotowanie jajka. Obiad - warzywa na 15 minut na durszlaku nad gotującą się wodą i gotowe. Ryba jeszcze krócej. Na patelni grillowej podobnie. Mniej zmywania garów. Problemem jest kwestia zmiany przyzwyczajeń. I nie muszę mieć osobnej półki w lodówce bo jem to samo co inni domownicy Z POMINIĘCIEM niektórych produktów. Dieta nie jest też