Wpis z mikrobloga

@wruuth: nie chcę się przebijać przez tą gównoburzę o silnikach, jak to jeździ, tak subiektywnie wg Ciebie? da się tym dynamicznie jeździć, bezpiecznie wyprzedzać, etc? czuć że ciągnie? pytam, bo mam ten silnik w foce (1.5 182) i jest co najwyżej wystarczający jak na moje oko...
  • Odpowiedz
@frode: Jak dla mnie jest wystarczająco. Nie jest demonem prędkości, przyśpieszenie do 100 to 9 s. ale przy codziennej jeździe (nie emeryckiej) nie ma żadnego problemu, czy to z wyprzedzaniem czy dynamicznym ruszaniem spod świateł. Jeśli dla ciebie 182 konie w Foce jest zaledwie wystarczające, to tutaj może być Ci ich za mało - samochód jest cięższy. Jak dla mnie jednak jest OK - tylko tyle i aż tyle. Jak
  • Odpowiedz
@wruuth: ano tak, myślałem o STku ale ponad pół roku czekania... co złego w automacie? manual here, wcześniej jeździłem automatem i trochę mi tego brakuje.
  • Odpowiedz
@haker_proker: Coś w tym złego? Jeździłeś kiedyś tym Mondkiem?
@frode: Nie mam zaufania do automatów, mimo, że wiem, że fordowski powershift to udana, dwusprzęgłowa konstrukcja. Każdy ma jakiś odchył, ja mam taki, że samochód musi mieć ręczną skrzynię biegów.
  • Odpowiedz
@wruuth: Będzie pan zadowolony! Zacny samochód wybrałeś :)
Tak ostatnio w firmie siedzieliśmy i kombinowaliśmy do jakich aut sprzedaje się najmniej "dziwnych" części i właśnie wygrał Ford. Ot taki subiektywny ranking awaryjności.
  • Odpowiedz
@wruuth: To każde nowe Ferrari i Lamborghini czy Porsche 911 Turbo (nie mówiąc o BMW M5, M6 i wszelkich Mercedesach AMG) odpadły by w przedbiegach przez brak możliwości zamówienia z trzecim pedałem :P
  • Odpowiedz
@sln7h: Na szczęście mnie na nie nie stać ;)
@haker_proker: Spokojnie, przecież to nie znaczy, że będzie to mój jedyny samochód - w przeciągu 3 lat planuje dokupienie czegoś bardziej sportowego. Ale bardziej od tego potrzebowałem samochodu, który wygodnie przewiezie mnie w dłuższej trasie czy będzie miał spory bagażnik i nie zrujnuje moich finansów. Ponadto nie ty będziesz określał to, czy jestem anem motoryzacji, czy nie.
  • Odpowiedz