Wpis z mikrobloga

JKM walczy, ale z umowami o pracę. Jak dojdzie do władzy to zliberalizuje Kodeks pracy i zrobi z Polski drugi Bangladesz. Będziemy konkurowali rynkiem pracy z Chinami :)
  • Odpowiedz
@githus: W Somalii nie maja #!$%@? na podatki, a broni jest mniej niż choćby w Niemczech, Szwecji, czy Francji. Kraj jest po prostu rozpieprzony po ostatniej wojnie domowej i podzielony na walczące między sobą klany, a rząd centralny nie ma praktycznie żadnej władzy.

Sorry za maly rage ale jestem w pracy za 6,50 h. DZIEKUJE POLSKO


@githus: Ok. Ale co Korwin ma do obecnej sytuacji?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aleksander_Newski: wpajanie młodym, że umowy zlecenia i umowy o dzieło są lepsze niż umowy o prace na czas nieokreślony. Pracuje na super zlecenie i nie jest mi dobrze z tym ze nie mam oplacanych skladek. Jezeli korwe bedzie dalej robil wode z mozgu gimnazjalistom to nie wroze nic dobrego. Rozumiem ze kazdy ma swoje poglady, ale kiedy jakis kuc probuje mi wmowic ze umowa o prace i podatki to zlo
  • Odpowiedz
@githus: Z drugiej strony jest sporo osób, które wolą taką umowę, bo jedyną różnicą dla nich będzie to, że dostaną więcej na rękę.

Wielu Polaków uważa, że państwo ich okrada i marnuje ich pieniądze. Stąd taka niechęć do płacenia podatków.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aleksander_Newski: ja akurat zarabiam mniej niz najnizsza krajowa majac jednoczesnie przepracowane 160h. Panstwo nie potrafi dobrze zarzadzic pieniedzmi podatnikow to fakt. Za duzo urzednikow panstwowych :)
  • Odpowiedz
@githus: Z drugiej strony są też wydziały, które z roku na rok mają coraz więcej zbędnej biurokracji do roboty i pracują więcej niż prywatnie.

A co do płac. To zobacz, że gdyby państwo wymusiło na wszystkich jakąś określoną minimalną stawkę, to część ludzi najpewniej straciłaby pracę, albo przeszła do szarej strefy.
  • Odpowiedz
@githus: To prawda. A konkretnie od tego ile pracodawca zarabia dzięki pracy takiej osoby. Jeżeli po podwyżce płacy minimalnej nie wychodzi na plus, to prawdopodobnie szybko ją zwolni. Kluczem do zwiększenia płac jest poprawienie produktywności.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Tu sie zgodze, fajnie gdyby pracodawcy byli uczciwi i sumienni, bo jak trafisz na chama to i pracowac sie nie chce. Cos za cos.
  • Odpowiedz