Wpis z mikrobloga

Szkodliwość oraz potencjał uzależniający popularnych narkotyków.

Spójrzcie gdzie znajduje się legalny alkohol. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych używek. Nie rozumiem więc jakim prawem osoby palące marihuanę, jedzące MDMA czy tripujące na LSD czy grzybach nazywane są na wykopie często "pier... ćpunami" a picie alkoholu jest tutaj usprawiedliwiane "hehe #!$%@? się kto #!$%@? daje plusa".

Pora żebyście zrozumieli w końcu, że MDMA, LSD czy MJ to są substancje o wiele mniej szkodliwe niż alkohol. O wiele bardziej przyjemne. Roztropne używanie tych substancji nie ma nic wspólnego z patologią ani uzależnieniem.

#narkotykizawszespoko #lsd #marihuana #ciekawostki #wykresy #psychodeliki
D.....r - Szkodliwość oraz potencjał uzależniający popularnych narkotyków.

Spójrzc...

źródło: comment_OwlsKCPNozRF2HKDXIbQst6Oc48BnkZU.jpg

Pobierz
  • 399
@zerozero7: Z tą różnicą, że nikt po LSD nie wpada na pomysł, żeby prowadzić auto.
I jeśli już o tym piszemy, to po MJ czy MDMA za każdym razem czuję się o wiele bardziej ogarnięty niż jak jestem pijany. Rozumiesz o co chodzi ale chyba nie chcesz mi przyznać racji. Chodzi o zachowania niekontrolowane, wypowiadanie słów których nie chce się powiedzieć, ubliżanie innych i prowokowanie bójek. Nie wyobrażam sobie tego po
Jeżeli ktoś używa tak LSD, jak alkoholik - wódy, to wtedy jest proste rozumowanie, że skończy gorzej (ponieważ LSD silniej oddziałuje na OUN). Twój błąd polega na tym, że demonizujesz alkoholizm - a bagatelizujesz narkomanie.


@zerozero7: Jaką narkomanię? Narkomania to przewlekłe używanie substancji psychoaktywnych, uzależnienie od nich. Nie da się uzależnić od LSD więc jak możesz używać takich słów? Nie kompromituj się. Alkohol również jest narkotykiem, tyle że legalnym dlatego choroba
To jest zarezerwowane dla specjalisty, przykro mi ;). Poza tym - palacz tytoniu, jak mówiłem, nie musi od razu zachorować na raka. Ale jest w grupie podwyższonego ryzyka.


@zerozero7: Znaczy co jest dla specjalisty? Ocena czy moje życie jest ok? No cóż, jeśli aby ocenić swoje życie potrzebujesz psychiatry, to nie mam więcej pytań ;)

Co do palaczy tytoniu, to nie twierdzę oczywiście, że skoro mi nic nie jest, to nikomu
@bercik999: Źródła masz podane do każdego obrazka w artykułach na wikipedii.

Na przykład do tego poniżej źródło:

Nutt, D.; King, L. A.; Saulsbury, W.; Blakemore, C. (2007). "Development of a rational scale to assess the harm of drugs of potential misuse". The Lancet 369 (9566): 1047–1053.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17382831
D.....r - @bercik999: Źródła masz podane do każdego obrazka w artykułach na wikipedii...

źródło: comment_Eko3AnuIcgzK4nRVaUNXls9GbbveMsNe.jpg

Pobierz
@Donk_von_Fisher:

Podsumujmy pewne fakty:

1. Narkotyki sa nielegalne, bo ci co glosuja przeciwko legalizacji dostaja gruby hajs pod stolem od narkomafii. Legalne prochy? Ta kasa wyladowalaby w budzecie. Trudniej ukrasc (ale oczywiscie da sie).

2. Gdyby sie dalo, to alkohol tez by zdelegalizowali i brali pod stolem hajs za trzymanie tegi stanu. Ale sie nie da bo...

3. Bo kazdy polak ktory lubi wypic pedzilby bimber pod stolem albo szmuglowal ruski
@w_szafa: No dokładnie tak jest. Poza tym z legalnego alkoholu państwo zarabia ogromne pieniądze z akcyzy no i uważa zapewne, że jedna używka wystarczy do ogłupiania społeczeństwa. Dochodzą do tego też względy historyczne, alkohol znany jest od tysięcy lat i pije się go na całym świecie. Prohibicja w USA pokazała, że zakazywanie picia alkoholu przynosi więcej szkód niż zysków. Dlatego jest legalny. A inne używki mają w dupie. Na szczęście świat
D.....r - @w_szafa: No dokładnie tak jest. Poza tym z legalnego alkoholu państwo zara...
@kubako: trochę marne porównanie, bo na siłkę się chodzi po to, żeby wyhodować sobie mięśnie, a wątpię, żeby ktoś brał psychodeliki po to, żeby wywołać derealizacje. A o tym się nie mówi, z jednej strony przeciwnicy bombardują argumentami, że narkotyki są złe, wszystkie, koniec kropka, a z drugiej zwolennicy często twierdzą, że przecież lsd nieszkodliwe, tylko kolorki, a nikt nie wspomni o tym, że mogą trwale zmienić postrzeganie świata i to