Wpis z mikrobloga

Szkodliwość oraz potencjał uzależniający popularnych narkotyków.

Spójrzcie gdzie znajduje się legalny alkohol. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych używek. Nie rozumiem więc jakim prawem osoby palące marihuanę, jedzące MDMA czy tripujące na LSD czy grzybach nazywane są na wykopie często "pier... ćpunami" a picie alkoholu jest tutaj usprawiedliwiane "hehe #!$%@? się kto #!$%@? daje plusa".

Pora żebyście zrozumieli w końcu, że MDMA, LSD czy MJ to są substancje o wiele mniej szkodliwe niż alkohol. O wiele bardziej przyjemne. Roztropne używanie tych substancji nie ma nic wspólnego z patologią ani uzależnieniem.

#narkotykizawszespoko #lsd #marihuana #ciekawostki #wykresy #psychodeliki
D.....r - Szkodliwość oraz potencjał uzależniający popularnych narkotyków.

Spójrzc...

źródło: comment_OwlsKCPNozRF2HKDXIbQst6Oc48BnkZU.jpg

Pobierz
  • 399
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Donk_von_Fisher: Legalizacja? Hmm, może nie u nas, może nie od razu, ale kto wie - takie miejsca jak USA, Szwajcaria, Holandia, to naprawdę miejsca, w których nie ma aż takiej paniki jak u nas. To znaczy też na pewno jest, ale dotyczy znacznie mniejszego odsetka ludzi. Tam ludzie więcej rozumieją, więcej przeżyli, są bardziej tolerancyjni. Mieli czasy hipisów. Mają bardziej otwarte umysły.
W USA legalizują marihuanę i to już tylko
  • Odpowiedz
Po badtripie po LSD niektórzy ludzie mogą nigdy się nie pozbierać.


@zerozero7: Masz jakiekolwiek dowody? LSD jest niewskazane dla osób z problemami psychicznymi, to wszystko. Alkohol codziennie wyrządza więcej krzywdy niż LSD rocznie. Brałeś kiedyś czy powtarzasz co usłyszałeś? Bad trip jest winą biorącego jeśli bierze w jakichś chorych okolicznościach. Przy odpowiednio dobranym set and settings nie ma mowy o żadnym bad tripie.
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: z drugiej strony radosna propaganda, że marihuana nie szkodzi, a nawet leczy. Wszystko jest szkodliwe, nadmierne palenie marihuany może doprowadzić do problemów z pamięcią, lsd prowadzić do hppd, a mdma do zespołu serotoninowego
  • Odpowiedz
Nie ma tu np. nic o wielokrotnie większej szansie zachorowań na schizofrenie wśród np. palaczy marihuany.


Aha. Źródło? Jaki odsetek palących choruje na schizofenię? Jak to się ma do rzeszy problemów alkoholowych? Ja wiem jak. A Ty?
  • Odpowiedz
z drugiej strony radosna propaganda, że marihuana nie szkodzi, a nawet leczy. Wszystko jest szkodliwe, nadmierne palenie marihuany może doprowadzić do problemów z pamięcią, lsd prowadzić do hppd, a mdma do zespołu serotoninowego


@ForThoseWhoKnow: Ale ja tutaj nie piszę o nadużywaniu. Wszystko szkodzi jeśli się przesadza. Natomiast sporadyczne używanie czy to MJ czy LSD czy MDMA jest zdrowsze od picia alkoholu, te wykresy to pokazują jak i setki innych badań.
  • Odpowiedz
W tym badaniu oszacowano ryzyko zachorowania na 2 razy większe, niż normalnie.


@zerozero7: Słowo klucz "ryzyko". Paląc papierosy wzrasta ryzyko zachorowania na raka płuc, a pijąc wódę na marskość wątroby i uszkodzenie żołądka. Nie powinno się brać za tego typu substancje jak ma się nie po kolei w głowie. Zdrowemu człowiekowi palącemu od czasu do czasu blanta nic nie grozi.

@ForThoseWhoKnow: Od samego MDMA nie można dostać zespołu
  • Odpowiedz
Gdyby ćpano tyle LSD ile alkoholu, żylibyśmy w społeczeństwie schizofreników.


@zerozero7: Człowieku ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym rzecz, że w przypadku LSD nikt nie mówi o braniu tego w tak zwierzęcy sposób jak chlanie alkoholu. LSD nie uzależnia fizycznie, faza ma sens jeśli się odpowiednio do niej przygotujemy i zarzucamy blottera raz na jakiś czas. Z MDMA jest podobnie, serotonina odnawia się powoli, świadomy użytkownik
  • Odpowiedz
@zerozero7: Co do marihuany i schizofreni to mnie zawsze ciekawiło coś takiego - istnieje korelacja między paleniem marihuany, a częstszym zapadaniem na tę chorobę. Ale skąd wiadomo czy przyczyną jest palenie marihuany jako takie, czy po marihuanę częściej sięgają osoby podatne na schizofrenie?
  • Odpowiedz
@ForThoseWhoKnow: Rzeczywiście możliwe, że komuś to przeszkadza. Trudno tu mówić jednak o szkodliwości.
Ktoś może chodzić na siłownie i wyhodować sobie wielkie bicepsy i też mu to może przeszkadzać - ergo siłownia szkodzi ;)
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: tak szukam szukam i znaleźć nie mogę. Podasz mi może jakąś ich oficjalną stronę wydarzenia czy coś ? Bo na pierwszym planie dla mnie jest Slot Art Festival a potem Wood, no ale chcieć to móc i może dałbym radę pojechać( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz