Wpis z mikrobloga

ELO MIRKI. Jak myślicie skąd to wszystko się wzięło? Chodzi mi o wszechświat i o to co było przed wielkim wybuchem i skąd się wzięła osobliwość? Może wielki wybuch to nic niezwykłego i obok naszego wszechświata znajdują się inne wszechświaty?
Dlaczego to wszystko powstało? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Moim zdaniem znajdujemy się w jednym z wielu wszechświatów. Może być też tak, że żyjemy w zaawansowanej symulacji stworznej przez jakąś wysoko rozwiniętą cywilizację. Gdy osiągniemy dostateczny poziom rozwoju sami stworzymy taką symulację i tak dalej i dalej bez końca. Taka kosmiczna matrioszka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko kim była ta pierwsza cywilizacja która zaczęła tworzyć takie symulacje i gdzie ona żyła ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest tak wiele teorii ciekawe czy kiedyś pozamy prawdę.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI! JAKIE JEST WASZE ZDANIE? ( ͡º ͜ʖ͡º)

wołam: @MagnitudeZero

#kosmos #mirkokosmos #astronomia #fizyka #rozkminy #dyskusja
Pobierz a.....2 - ELO MIRKI. Jak myślicie skąd to wszystko się wzięło? Chodzi mi o wszechświa...
źródło: comment_SyUB1YoGkB2yGY5TjIwh4M5qdm0fNk1A.jpg
  • 36
@arkham62:
dzień pierwszy – stworzenie światła i oddzielenie go od ciemności,
dzień drugi – stworzenie sklepienia niebieskiego oddzielającego wody górne od dolnych,
dzień trzeci – stworzenie lądu i roślinności,
dzień czwarty – stworzenie Słońca, Księżyca i gwiazd,
dzień piąty – stworzenie zwierząt wodnych i latających,
dzień szósty – stworzenie zwierząt lądowych i człowieka,
dzień siódmy – liczenie tego dnia do aktu stworzenia uzależnione jest od używanych tekstów biblijnych. Tłumaczenia opierające się
@arkham62: @Alkreni: @piottrek: @bojesieminusow: Lem pisał już o wszystkim ( ͡º ͜ʖ͡º) w tej tematyce. Czy to Dzienniki gwiazdowe, Solaris, Głos Pana(tutaj bardzo sporo) itd. Przed podchodzeniem do takich dyskusji naprawdę wypada zapoznać się najpierw z podstawową literaturą, bo temat jest już niemal wyczerpany (w takich rozmowach w kółko powielane są te same pomysły i spekulacje) jak na razie (tj.
Rong kłeszczyn. Mogło to powstało. Nie mogło nie powstać :). Byt jest, niebytu nie ma. Nie ma innej opcji.

Pytanie lepsze: Dlaczego jest tak jak jest, a nie jakoś inaczej.
@arkham62: Świat na pewno nie jest symulacją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast jeśli chodzi o wieloświaty, jest to interesująca teoria, jeśli tak jest to czy możemy przejść do innego wszechświata? Jednak nie jestem zwolennikiem teorii strun, bo eliminuje ona boga, chociaż jestem agnostykiem, to świat bez boga byłby smutnym światem ( ͡° ͜ʖ ͡°)