Wpis z mikrobloga

@orliq: @Sarpens: Bon Jovi brzmieniowo chyba najbardziej znani z tego efektu, ale nie wiedziałem, że wkłada się to do ust. Ja w swoim multi mam sterowanie pedałem. Pewnie dużo bardziej naturalne jest sterowanie ustami. Pytanie czy kształt ust ma większy wpływ na brzmienie? Tzn. pedałem można sterować tylko na jednej osi, czyli "mniej efektu - więcej efektu".
Pytanie czy kształt ust ma większy wpływ na brzmienie? Tzn. pedałem można sterować tylko na jednej osi, czyli "mniej efektu - więcej efektu"


@j3d1: Powiedz A, O, I, E, U i jużwiesz, że ustami można więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jednak same usta nie wystarczą, aby to powiedzieć


@j3d1: potrzebne jest źródło dźwięku. Zauważ że jesteś w stanie zrobić coś w stylu aaaaaaaaaeeeeeeoooooiiiiiieeeeuuuuueeeeeooooo wydając z siebie jednostajny dźwięk a resztę zmieniając ułożeniem "urzadzeń gębowych", a tu wystarczy że rurką idzie ten dźwięk z zewnątrz zamiast z Ciebie.
Bon Jovi brzmieniowo chyba najbardziej znani z tego efektu, ale nie wiedziałem, że wkłada się to do ust. Ja w swoim multi mam sterowanie pedałem. Pewnie dużo bardziej naturalne jest sterowanie ustami. Pytanie czy kształt ust ma większy wpływ na brzmienie? Tzn. pedałem można sterować tylko na jednej osi, czyli "mniej efektu - więcej efektu".


@j3d1: Talkbox działa trochę jak Vocoder, tyle że w inny sposób osiąga podobny efekt. Wszystko sprowadza