Wpis z mikrobloga

Muszę się z Wami tym podzielić, bo niewyczymie #!$%@?.

Rok 2010. Młoda Kalina lvl. 16 nie kończy szkoły, bo rodzi jej się pierwsze dziecko ze "stałym" partnerem. Mniej więcej w tym samym czasie rozwodzą się jej rodzice. Zamieszkuje z ojcem. Kilka miesięcy po urodzeniu dziecka, partner ucika za granice i ślad po nim ginie.
Rok 2012. Pojawia się nowy pan obok Kaliny. Akceptuje dziecko, wprowadza się do Kaliny i ojca. Robi jej następne dziecko. Kilka miesięcy przed narodzinami pan znika. 18 letnia dziołcha ma dwójkę dzieci i utrzymuje się z zasiłku.
Wakacje 2014. Po krótkich facebookowych romansach Kalina poznaje nowego pana. Po krótkim czasie zostają parą. A ona po kilku tygodniach wprowadza się do Romea z dwójką dzieci.
Koniec roku 2014. Słyszę od znajomych, że zasiłki jej maleją, więc musi znaleźć pracę, by dokładać się do gospodarstwa domowego. Ale jak znaleźć pracę, gdy w wieku 20-21 lat nie ma się skończonej szkoły, a o pracy to słyszało się tylko z opowieści. Nowy pan się oświadcza Kalinie.
Luty 2015. Szczęśliwa para oświadcza, iż za pół roku na świat przyjdzie jej trzeci, a ich pierwszy bękart. Tak o to Kalina w wieku 21 lat nie będzie miała ukończone żadnej szkoły po za gimnazjum, trójkę dzieci - każde z innym. A na przyszłość brak też doświadczenia zawodowego. Za to będzie ciągnęła ogromne zasiłki, bo samotna matka trójki dzieci.
#!$%@? mać. A my cały miesiąc #!$%@?ć, gdzie boisz się mieć jedno dziecko z żoną, bo jak utrzymać i wychować. Jestem za tym by pomóc, ale nie #!$%@? tym, którzy zasiłek uważają za sposób na życie.

Socjalistyczne Państwo, to ostoja dla #!$%@? nierobów.

#oswiadczenie #boldupy ##!$%@? #patologiazewsi #patologia #patologiazmiasta #truestory #polakicebulaki #polakibiedakicebulaki #cebula #polska
  • 83
  • Odpowiedz
w dodatku wiecznie szczesliwa

@weeden: o to chyba trafiles w sedno, ciebie #!$%@? boli ze ktos moze byc szczesliwy majac trojke dzieci kazde z innym facetem a ty masz zone nie masz dzieci placzesz do poduszki, wez sie od niej #!$%@? i zajmij swoimi sprawami:)
  • Odpowiedz
@weeden: Zapominacie o alimentach. Kobieta prawdopodobnie dostaje je z funduszu alimentacyjnego, ale fundusz poluje na ojców. Jak upoluje, to ojciec będzie musiał płacić, albo więzienie.

I to jest właśnie sposób na życie niektórych kobiet. Moją klientką (naprawiam komputery) była kiedyś babka, która jak się dowiedziałem od znajomej, która mnie jej poleciła, miała dzieciaki z dwoma dzianymi facetami. Babka w moim wieku, po trzydziestce. Milf pierwsza klasa. Eleganckie mieszkanie, komputer, laptop, tablety,
  • Odpowiedz
@SkarykaturaIizowany_prestidigitator: Fundusz alimentacyjny płaci do 500zl na każde dziecko + alimenty dla mamusi + rodzinne parędziesiąt zł + zasiłek dla samotnej matki. Do tego pierwszeństwo na listach do przedszkoli/żłobków, dofinansowania do obiadów w szkołach, dodatek do wyprawki przedszkolnej/szkolnej, dodatek mieszkaniowy, paczki żywnościowe z caritasu, darmowe wyjazdy na obozy i zasiłek celowy raz na jakiś czas. Moim zdaniem to bardzo dużo. Karyna z mojego osiedla wyciągała 4k miesięcznie, i wcale tego nie
  • Odpowiedz
@weeden:

@maciek_gi: Od #!$%@?. Niech jakiś ekspert się wypowie ile ich może być dokładnie.


Czyli ile? Wiesz? Nie wiesz? Wygląda na to że gówno wiesz, a się wypowiadasz.
Czy Ty z takich, co sami nie mają ale innym nie pozwolisz mieć? Po treści wpisu wnoszę, żeś odrobinę zawistny.

Babka... po gimnazjum... ma hajs... trójkę dzieci... pewnie zasiłki bierze #!$%@?! Moje cienżko zapracowane piniondze ido na zasiłki dla bezmózgiego dziecioroba!

Tak
  • Odpowiedz
@weeden: Powiem tak, no ktoś je musi rodzić. Zasiłki nie są zbyt duże nie żyje się jak "krul". Potem te dzieci będą płaciły na Twoją i moją emeryturę w najlepszym wypadku.

Wolę płacić na taką kobietę niż na pijaczków / narkomanów itp.

Po Twoim wpisie widać ból d. że za mało zarabiasz. Poszukaj czegoś co da Ci lepsze podstawy do posiadania swoich dzieci i nie patrz się na innych.
  • Odpowiedz
@Zdzisiuu: Jeżeli myślisz że dzieci, które urodziły się w takiej rodzinie gdzie życie z zasiłku jest normą, będą później pracować na twoją emeryturę to muszę cię zmartwić
  • Odpowiedz
@Zdzisiuu: Faktem jest że nie można kogoś skreślić tylko ze względu na rodzinę w której się urodził. Ale prawda jest niestety taka że bardzo często patologia rodzi patologię. A patologia to nie tylko chlanie i bicie żony ale bycie nieodpowiedzialnym za własne życie.
Często zdarza się że jak laska urodziła mając 16 lat to jej dziecko idzie w jej ślady. Jeżeli ktoś wychował się w takiej a nie innej rodzinie to
  • Odpowiedz
@abcde: Rozumiem punkt widzenia, jednak do momentu gdy żyje w "państwie opiekuńczym" ma do tego pełne prawo (choć zasiłki są na pewno ogromne). Dyskusja jest bezcelowa, jeśli komuś taki stan rzeczy się nie podoba niech zmienia prawo.
  • Odpowiedz