Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad weekendem w jakimś europejskim kraju. Wyjazd ma być na studencką kieszeń, czyli jak najtaniej (widzę że np. WizzAir oferuje loty za kilkadziesiąt zł). To byłaby moja pierwsza podróż zagraniczna, nie mam żadnego doświadczenia i obycia w tych sprawach lotniskowych i hotelowych. Jaki kraj proponujecie, żeby mi się było w tym łatwo odnaleźć i dogadać moim łamanym angielskim na B2? Warunek konieczny - strefa Schengen.

Czy WizzAir dokładnie sprawdza wymiary bagażu podręcznego? Mój plecak jest 3 cm za wysoki.

Przykładowa tania oferta na którą trafiłem: Warszawa Chopin → Oslo Sandefjord Torp i z powrotem, 78 zł w obie strony, tylko trochę daleko od miasta.

#podroze #pytanie
  • 10
@splasz: studencka kieszen i oslo? Jak zamierzasz zatrzymac sie na dluzej niz 24h i gdzies nocowac, a nie na lotnisku to nie polecam skandynawii. Masz duzo ofert z ryana tez jakies budapeszty itd tyle, ze bilety na weekend sa ciut drozsze niz w tygodniu chyba ze z duzym wyprzedzeniem zarezerwujesz. A autobusami tez sa fajne polaczenia np wilno za 35 zl dzisiaj sie przewijalo. Czy koniecznie musi byc samolot? A angielskim
@splasz: #!$%@?. Do Pragi nie lata nic w sensownych cenach (tylko kilka godzin tłuczenia się busem).
Ze swojej strony możemy zaproponować północne Włochy - loty do Mediolanu Bergamo (Wizz Air, Ryanair) możesz ogarnąć Mediolan, Bergamo, Wenecję, Bolonii(Ryanair) możesz ogarnąć Bolonię lub Florencję; środkowe Włochy - loty do Rzymu (Wizz Air, Ryanair). Poza Italią - Budapeszt (Wizz Air), ewentualnie Barcelona (Wizz Air, Ryanair) dość drogie hotele, Madryt (Ryanair, Norwegian). Czasem warto