Wpis z mikrobloga

KOCHANI, chcę się pożalić i przy okazji poznać wasze zdanie!!!
Po co stworzone zostało tzw. "OKNO ŻYCIA"? TVN24 cierpi na brak tematów, więc rozwodzą się przez 15 minut o kolejnym dziecku oddanym do okna życia. Ot, kolejny stos niepotrzebnych nikomu informacji.
Jednak - usłyszałam coś, co mnie zaintrygowało: mówią o tym, że (cytuję) "pracownicy wybiegli z budynku, aby zobaczyć, kto zostawił dziecko, lecz tej osoby nie było".
PO CO????? No chyba okno życia jest po to, aby ANONIMOWO oddać dziecko. Jakby matka chciała przechodzić przez procedury zrzeczenia się opieki nad dzieckiem, to by przez nie przeszła. A tu pracownicy lecą, złapać za rękę tę matkę/ojca. W JAKIM CELU, pytam się? Skarcić i wyrazić dezaprobatę? Dokumentacja medyczna? Jakby mieli, to "załączyliby" do dziecka.
O CO CHODZI?
Moim zdaniem, jeśli media będą robić z tego wielkie rzeczy, to na pewno zachęci to matki do bezpiecznego oddania dzieci, jeśli już muszą to robić, oj tak. Może to sposób na kolejne łamiące wiadomości i interesujące tematy, takie jak dzieci pozostawione w śmietnikach, bo w końcu oddanie do Okna życia będzie kojarzyło się z groźbą "przyłapania na gorącym uczynku."

Co Wy o tym myślicie?

  • 6
@Cutter: To właśnie jest idea okna życia - nie usuwasz, nie mordujesz, nie wyrzucasz na śmietnik. Dziecko ma szansę na życie. A w Polsce robi się z tego parodię.
@aangeel: Coz, zawsze znajda sie takie, co i z tego nie beda zadowolone, a u nas duzo moherow co by zabilo taka matke na miejscu za to, ze dala zyc dziecku ktorego nie chciala, to malo, powinna jeszcze niechciane dziecko wychowywac w braku milosci przez ponad 20 lat, a co! Aaaaaaa co do tvn to nawet nie bede sie wypowiadal, oni juz dawno sa na dnie, po prostu robia w nim