Wpis z mikrobloga

@Conflagration: Tzn., że nie znajdziesz takiego ciągu skalarów, wśród których nie każdy jest zerem, że suma tych wektorów pomnożonych wcześniej każdy osobno przez któryś (jeden) z tych skalarów da w rezultacie wektor zerowy ([0,0,...,0]).

Czyli no po prostu że zerują je tylko same zera no xD to jest bardzo proste, czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@Conflagration: Pomyliłem się odrobinę więc jeszcze raz. Wektory są liniowo niezależne, kiedy nie da się ich uzyskać przez dodawanie/mnożenie pozostałych wektorów. Przykładowo: zbiór wektorów { [1,0] , [0,1] } będzie liniowo niezależny, ponieważ choćbyśmy się dwoili i troili nie dostaniemy [0,1] z [1,0] i odwrotnie. Gdybyśmy dodali jednak do tego kolejny wektor [5,6], to wektory staną się liniowo zależne, bo [5,6] = 5*[1,0] + 6*[0,1]
  • Odpowiedz
@Conflagration: @Conflagration: Jasne masz racje,to te moje gówniane oznaczenia xD.Dobra byłem po swój zeszyt z algebry i ci mówię.W przypadku układu równań z parametrem warto zastosować twierdzenie Croneckera-Cappeliego,dzięki niemu wyznaczysz wartość parametru dla którego masz jedno rozwiązanie(albo nie masz wcale też tak może być)
Twierdzenie C-C jest dosyć proste,wystarczy że poczytasz na jakimś etrapezie o tym czy coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz