Wpis z mikrobloga

Mireczki jest sprawa. Poważna. Mam kumpla, który jeszcze jakiś rok temu ważył około 90/95 kg przy wzroście około 180 cm. Aktualnie waży około (nie chciał mi powiedzieć, ale ostatnio jak go widziałem wyglądał jak kościotrup z naciągniętą skórą) 40 kg albo i mniej. Chcę mu za wszelką cenę pomóc, bo widzę że ludzie którzy do tej pory byli jego przyjaciółmi niezbyt się o niego martwią. Czy znacie jakieś osoby, ośrodki, specjalistów, szpitale które są w stanie przyjąć/pomóc osobie z anoreksją? Coś czuję, że gość leży w domu i umiera (szpital nie chce go przyjąć ze względu na zbyt niską wagę). Jak coś to województwo małopolskie.

#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #anoreksja #lekarz #pomoc #pomocy #wincyjtagow #krakow
  • 15
@Meszu: W cukrzycy nie ma aż takich spadków, bo wcześniej wystąpi kwasica metaboliczna do śpiączki włącznie. To anoreksja albo nowotwór. Odróżni prostym pytaniem - czy kolega je czy nie.
@yodaa1: Leczeniem anoreksji zajmuje się psychiatra.
@yodaa1: Niestety. Moze tez to byc problem natury endokrynologicznej, ale to malo prawdopodobne. No chyba ze po prostu nic nie je, ale to by musiala byc dieta a'la oboz koncentracyjny. Wtedy tak jak kolega mowil wyzej - psychiatra.
@yodaa1: Ciezko jest cokolwiek powiedziec niewiedzac praktycznie nic. Nie chce mi sie wierzyc zeby rodzinny nie zareagowal na utrate wagi rzedu 50 kg