Wpis z mikrobloga

Planowanie wyprawy dookoła Polski część III.

Wstępna data startu 8 czerwca, a dokładniej to nie wcześniej niż 7 czerwca, bo wtedy jest Limp Bizkit w Krakowie i jeszcze idziemy ze znajomymi. Znów chciałbym wrócić przed finałem Ligi Światowej (15-19 lipca), a liczę, że nasi awansują (jest prawdopodobne, że Polska będzie gospodarzem po rezygnacji Brazylii.

Na tę chwilę trasa ma 4206 km i 35 241 m przewyższeń (zobaczymy ile jeszcze mi dołożycie swoimi radami i muszę z poprzedniej części zobaczyć jak Turtul mi będzie bardzo nadkładał km). Standardowo prosiłbym o:
1. Niezobowiązujące propozycje #nocleg (czerwiec i lipiec 2015) - na zasadzie "jak będę w domu to przygarnę", ew. kumpel, rodzina itd, czy też tanie hostele, pensjonaty etc. Tak do 50km nawet od trasy, bo trasa nie jest super sztywna to raz, dwa czasem lepiej 2h popedałować niż spać pod gołym niebem (jadę bez namiotu, a i prysznic na takiej wyprawie to luksus).
2. Uwagi którędy nie jechać - przez dziadowskie, nieutwardzone trasy lub nie wolno tam jeździć rowerem - duży ruch samochodowy nie jest dla mnie problemem.
3. Co warto zobaczyć - ze szczególnym uwzględnieniem ładnej, zabytkowej architektury (zamki, etc.).

Link do dzisiejszego fragmentu trasy. Póki co, przed Waszymi radami, noclegami etc. 156 km i 1050 m przewyższeń, więc zupełnie lajtowy odcinek #augustow -> #michalowo. Jednakowoż jest on tylko roboczy, bo potnę trasę wg noclegów. Jeszcze wołam autochtonów z #suwalki i #bialystok.

#metaxynarowerze (wrzućcie sobie ten tag na czarną listę jak komuś podnoszę ciśnienie i po sprawie) #turystyka #podroze #rower

  • 22
@metaxy: Z Augustowa do Lipska będziesz miał drogę cud-miód, fajny, gładki asfalt, ruch raczej lokalny, co jakiś czas ktoś Cię wyprzedzi. Tylko trochę nudna droga. Jest planowana budowa ścieżki rowerowej od wylotu z Augustowa do jeziora Sajno, 7km, ale nie wiem czy do Twojej podróży zrobią (choć to i tak mało ważne dla Ciebie). Do drogi wojewódzkiej 664 z krajowej 16 możesz się też dostać brzegiem Kanału Bystrego (chodnik ze ścieżką
@szancik: A podziękował. Trzeba zrobić w życiu parę głupich rzeczy.
@filftp: Dzięki za rady. Jak wpis umrze to będę je wprowadzał w życie. Nie wiadomo. Albo z Sejn, albo z Lipska. Wszystko zależy czy z Krk wystartuję na wschód, czy na zachód. A na to wpływ będą miały: prognoza pogody w dniu wyjazdu i gdzie na starcie będzie więcej noclegów (będę liczył, że w czasie jazdy jakieś propozycje się pojawią).
@metaxy: Czyli generalnie Augustów-Sejny będziesz jechał.
Więc tak, Augustów to głównie jeziora i kanał augustowski, budynków do pooglądania jako tako nie ma (tzn. coś by się pewnie znalazło, ale nie jest to jakaś atrakcja turystyczna), bardziej jakieś bulwary na spacery. O kanale Ci nie piszę, bo nie jedziesz na mtb czy crossie, ale jakbyś chciał mocno w jego pobliżu się przejechać, zobaczyć śluzę (a może i jakieś śluzowanie się trafi) to
filftp - @metaxy: Czyli generalnie Augustów-Sejny będziesz jechał. 
Więc tak, August...

źródło: comment_bB7l12D1cSM3rB7V2Khj76k6wxQiz7bJ.jpg

Pobierz
@filftp: Dzięki za wskazówki - ładne przyrodniczo elementy też wchodzą w grę. Tylko głównie o utwardzone drogi się rozchodzi. Napisz mi tylko proszę na PW gdzie to ew. byłoby to się bliżej wyjazdu przypomnę i dopytam jak sytuacja u Ciebie. Jak mówię - nic zobowiązującego.
@metaxy: Tak tak, wiem, że chcesz drogi utwardzone, a tu wszystko o czym Ci napisałem to asfalt, sam tam jeździłem ;). Specjalnie dołączyłem mapkę, żebyś wiedział, że ta droga jest dobra do jazdy.
@metaxy: Odcinek Kuźnica - Krynki proponuję przejechać drogą bliżej granicy, ruch zerowy, odleglosciowo wyjdzie to samo, troche ładniej mysle jest tez, nawierzchnia lepsza, jak wejde na kompa to mogę podesłać o który konkretnie fragment mi chodzi
@metaxy: Jeśli myślisz o następnym fragmencie podróży koniecznie obejrzyj okolice zalewu Siemianówka. Piękne miejsce, a z Michałowa zaledwie 15km.