Wpis z mikrobloga

#fitness #silownia #mikrokoksy

Mireczki mam pewien problem. Otóż od pewnego czasu znów wróciłem do ćwiczeń i przy tym postanowiłem do tego namówić dziewczynę. Po stoczonych taktycznie bojach z precyzją jak u sapera udało mi się ją przekonać że to dla naszego dobra( ͡º ͜ʖ͡º). I tu pojawia się moja prośba. Czy moglibyście mi rozpisać dla niej trening tak na 3dni w tyg., dla osoby początkującej. Taki trening na schudnięcie i ogólne poprawienie kondycji( trening w domu nie na siłowni). Do dyspozycji ma też rowerek( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 18
@Polska_Bozia: U niej w domu nie ma jakiegoś sprzętu na razie posiada tylko rowerek i mate, ale jak trzeba będzie to zakupie jej ten steper czy tam jakieś małe ciężarki.

Ja jestem zwolennikiem ćwiczenia z masą własnego ciała i też według tego sobie ćwiczę(madbarz, bar brothers) ale wiem że dla niej będą to raczej za ciężkie treningi a nie chce jej zniechęcić czym zbyt trudnym.
@Polska_Bozia: aha, bo jakoś dziwnie to odebrałem.

wiem że ludzie polecają Chodakowską, też i zakupiłem jej książkę ale tak szczerze mówiąc to jestem trochę z niej głupi i myślałem że będą tam jakieś gotowe plany treningowe. No chyba że jest kilka części a ja trafiłem jakąś dla bardziej zaawansowanych.
@shdw: wszystko fajnie tylko że:
po 1 moje ćwiczenia nie są na schudnięcie
po 2 ja u siebie mam takie rzeczy jak drążki czy tam inne uchwyty a u niej brak(nie nie może u mnie ćwiczyć bo dzieli nas za duża odległość)
@sheilacooper: właśnie sobie czytam o " Schudnij w 30 dni z Jillian Michaels". wieczorem postaram się pokazać to dziewczynie a jak będę miał jakieś pytania na pewno się odezwę.
@ImeNs: polecam kanał fitness blender na youtube. 1-2 wybrane treningi hiit dla początkujących i jeden jakiś zwykły full body workout. Potrzebuje matę i buty tak na dobrą sprawę ale hantelki (zwykłe 1 kg) to koszt ze 20zł więc jej kup po prostu :)
Mnie sama Chodakowska nudzi ale total fitnessy prowadzone przez Tomka są bardzo okej.
@chixi: @sheilacooper: ok dzięki wielkie za pomoc. z tymi treningami co podaliście na pewno się zapoznam i przekaże je samej zainteresowanej. Teraz mam tylko nadzieję że uda mi się ją dobrze motywować tak aby nie poprzestała ćwiczyć już po miesiącu. Jeszcze raz dzięki a teraz wracam do lektury(òóˇ)
@ImeNs: trening kobiet wygląda tak samo jak trening mężczyzn, z tym, że kobiety muszą trenować bardziej wytrzymałościowo = więcej powtórzeń w seriach, a nie jak mężczyźni czysto siłowo na 5 powtórzeń etc