Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@?ło. Przyszedłem dzisiaj pełen energii do hehe #pracbaza po tygodniu wolnego jako, że sesja i trochę leń. O 4 rano bez snu od razu dostałem zadanie napisania programu na tokarce, elementu dość mocno skomplikowanego . toczenie , wiercenie, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne z podtrzymaniem i przechwytem a do tego w stali nierdzewnej jednym słowem w #!$%@? długo się robi jeden element tj. Ok. 6-7min. Puszczenie programu wraz z założeniem i zwymiarowaniem narzędzi zajęło mi dobre 3h. A kiedy mamy do zrobienia 10 000 takich elementow to szef #!$%@? dostaje szału i szuka tylko jak coś przyspieszyć xDDDDDDDD. No wiec spojrzał na mój program i powiedzial, że zrobi to lepiej i będzie szło szybciej. Od ucieklem od maszyny na której to robił bo smierdzialo to katastrofą. Po 20 min przyszedł dumny jak paw i mowi "idzie 1min20sek szybciej " Nagle! JAK NIE #!$%@? !HUKKK Na cala hale... Biegnę do maszyny i pierwsze co to uderzam w czerwonego grzyba. Otwieram drzwi i oglądamy miejsce katastrofy XD. Szef blady. #!$%@?ł wszystkie możliwe noże, gwintownik, 3 wiertła węglikowe i do tego dwa frezy. Generalnie straty na jakieś 1500-2000 Ojro bo jeszcze zderzyły się głowice i uszkodził cos w środku xDDD.

#!$%@?, ze muszę to ustawiać od poczatku! Tego jak skisłem widząc jego minę nic mi nie zabierze!

#coolstory #truestory #heheszki #pracbaza
  • 54
@sivy83: Jak mógł wszystkie noże na raz rozwalić, obrócił głowicą za wcześnie? Masz jakiś rysunek tego el, może być na PW, zerknął bym, czy 7 min to faktycznie dużo, i czy bym to zrobił szybciej. 1m 20sek to ogromna różnica o.O gdyby poprawił pewnie ten niewielki błąd, to używany będzie jego program. U mnie szef wgl nie wie co się na tych maszynach dzieje
@sivy83: LOL widzę że nie tylko u mnie są takie aatrakcje. Od czasu jak mój szef wjechał głowicą 80mm w stół i trzeba było wzywać ekipę z drugiego końca Polski żeby posprawdzali czy nie uwaliło czegoś na amen, tak od tego czasu tylko przycisk start przyciska jak już wszystko poustawiam :D .
@MarioMAX: To proste. Program szedł 6 minut nie bez powodu. Parametry były dobrane rozsądnie i tak żeby płytki wytrzymywały jakiś czas. Dwie głowice pracowały na raz obrabiając element w paru osiach i mijając się na milimetry. Też potrafie z programu 5 minutowego zrobić program 2 minutowy zmieniając parametry w tak debilny sposób jak się tylko da :P Np dowalić takie posuwy, że płytki nie wytrzymują. Tak zapewne było w tym przypadku
@sivy83: to zapuścił program nie będąc obok maszyny? Przecież jak złamało pierwsze narzędzie było coś słychać, przynajmniej nawiertak i pierwsze wiertło można jeszcze wybaczyć, ale kolejne narzędzia? Chyba, że szef puścił program i poszedł do biura bo przecież jestem 'taki zajebisty'
@chinskie_bajki: Przeróżne. Z przyczyn oczywistych nie mogę wrzucić żadnego rysunku ani gotowego elementu. Elementy do traktorów, elementy do łóżek polowych, części mechanizmów złączek np do węży ogrodowych i innych węży, części do innych maszyn. Mieliśmy nawet raz za klienta dużą znaną markę samochodów sportowych z niemiec.

Mi osobiście stal nierdzewna np s235 zwiększa trudność ze względu na to, iż pomimo, że dobiorę parametry zgodnie z logiką, instrukcją, programem i wszystkim co
@sivy83:
Ogólnie to pracujemy w identycznej branży, a wszystko co piszesz wydaje się zupełnie podobne do tego co u nas się dzieje :D Zlecenia też bardzo podobne, może robimy dla tych samych klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Też automaty wzdłużne, podobne materiały, podobne czasy cyklów.

Fajna sprawa poczytać taki post i komentarze :D