Wpis z mikrobloga

#opdelivers
Mierczki, zgodnie z zapowiedzią w poprzednim tygodniu odwiedziłem Barcelonę na pierwsze jazdy testowe odświeżonym Fordem Focusem ST. Poniżej odpowiedzi na pytania, które zadawaliście w komentarzach:

@sailor_73: pytałeś o poprawę hamulców. Teraz z felgami 19-calowymi można zamówić opcjonalne, większe hamulce o rozmiarach 335 mm z przodu i 320 mm z tyłu (standard to odpowiednio 320 i 271 mm)

@Rakers: @anas_lex: (@JaceR: rozumiem, że też chodzi o RS-a?) odnośnie Focusa RS: premiera będzie jutro i dopiero wtedy wszystko powiedzą. Na razie pytanie o ten samochód kompletnie zamyka wszystkim z Forda usta. Nawet napęd 4x4, który według mnie na 95% pojawi się w RS-ie pozostaje tematem tabu. Na pewno auto będzie w 5d, bo obecny Focus nie jest oferowany z nadwoziem 3d i musieliby stworzyć taką budę specjalnie dla RS-a. Do tego z pewnością nie dojdzie, bo gdyby mieli robić Focusa 3d, to pokazaliby go już przy okazji liftingu.

@111wafel111: Pytałeś o to, czy czerpią z tuningu. Czerpią z czegoś lepszego, bo ze sportów motorowych. To głównie na doświadczeniach w nich i na ewolucji tego, co już wcześniej wprowadzili na drogi bazują kolejne wersje.

@Okri: Pytanie o wspomaganie kierownicy: jest elektroniczne EPAS

@JanTadeusz: pytałeś o różne wersje nadwoziowe w połączeniu z różnymi silnikami: ST jest we wszystkich kombinacjach: benzyna 5d, diesel 5d, benzyna kombi i diesle kombi. Różnic w zawieszeniu między dieslami i benzynami nie ma.

@saja88: Pytałeś o V6 w samochodach typu Mondeo. Podobnie jak z RS-em. Oni są bardzo tajemniczy i niechętnie udzielają takich informacji, które jeszcze nie zostały podane przez koncern. Gdybym miał zgadywać - nie, czeka nas ciągły downsizing i nie spodziewałbym się wprowadzania większych i to widlastych silników w modelach, w których obecnie oferują tylko rzędówki. Sam PR-owiec powiedział nam, że będą trzymać się EcoBoostów w rozmiarze ~2 l (jeśli mówimy o najmocniejszych wersjach poszczególnych modeli).

To chyba wszystko. Właśnie kończę pisać relację z pierwszych jazd. Powinna pojawić się na stronie wczesnym wieczorem.

Więcej zdjęć w komentarzach.
#ford #focus #samochody #motoryzacja

Jeszcze wołam jednego zainteresowanego z wpisu ze Smartem: @ETplayer
_______________________________
Więcej o samochodach, pracy dziennikarza motoryzacyjnego od zaplecza oraz o fotografii samochodowej dowiecie się dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
Pobierz Dziekan5 - #opdelivers 
Mierczki, zgodnie z zapowiedzią w poprzednim tygodniu odwied...
źródło: comment_Tij3PmbB9u0NF7IopobEcPQ2jmhtUAij.jpg
  • 8