Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #logikapracodawcow #praca #pracbaza #biznes #heheszki #thebestofmirko

1. Narzekaj że pracownica nie przychodzi punktualnie do pracy.
2. Zaczynasz ją straszyć dyscyplinarką.
3. Przypomnij sobie, że nie możesz jej zwolnić dyscyplinarnie bo nie ma umowy.
4. Przypomnij sobie, że praca nie wymaga żadnej pracy.
5. Po prostu płacisz jakiejś kobiecie 6.50 za godzinę za nic bo ani u ciebie nie pracuje ani nie wykonuje żadnej pracy.
6. Wszystkiemu winni zachłanni niepracownicy, bo model biznesowy jest perfekcyjny.
7. Brak profitu

Rakers - #logikarozowychpaskow #logikapracodawcow #praca #pracbaza #biznes #heheszki ...

źródło: comment_PRpjKRqAqhtzgJDlr5CweOqzo90ygWv5.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Herm1t: czytam i rozumiem o co chodzi, mimo wszystko jak sie jest świeżym w robocie to sie raczej nie wyjeżdza drugiego dnia z takimi życzeniami. ja bym w każdym razie nie wyjechała, no ale ludzie są różni. w ogole wstyd by mi bylo sie przyznac, ze jestem takim nieprzystosowanym do zycia czlowiekiem i nie moge wstawac na 8. jak sie idzie do pracy, niewazne do jakiej, to wypada chyba chociaz udawac
  • Odpowiedz
@marteczka1991: No niby tak ale jaka kategoria ludzi nie ma szans na inna prace? Kiedys jak parkowalem auto to gadalem z zulem co za "pilnowanie" bral kase to mowil ze mu do roboty sie nie chce isc bo wiecej tu zarobi :D wiec na swoj sposob nawet oni nie szanuja pracy za 6,5
  • Odpowiedz
@wojtek656: teoretycznie bez wykształcenia czy zawodu można znaleźć lepszą prace niz ta o której mowa. w normalnych warunkach, kiedy ma ci kto pomoc/masz jeszcze za co zyc - zgodze sie ze ciezko jest szanowac taka prace. ale to, co sie mysli to jedno, a to co sie pokazuje szefowi to drugie. mnie wychowano w duchu "szanuj kazda prace" i dla mnie osobiscie zachowanie Karyny jest zalosne - po pierwsze SMS (jak
  • Odpowiedz
@wojtek656: czyli wolalbys nie pojsc do zadnej pracy i nie mieć co do gara wlozyc? nie wydaje Ci sie, że to walka z wiatrakami? pracodawca bedzie wiecej placil jak a) da mu sie taka mozliwosc, czyli zmniejsza sie koszty zatrudnienia i inne obciazenia fiskalne b) kiedy panstwo ureguluje skuteczniej place minimalna i umowy smieciowe. bardziej szanuje janusza ktory pojdzie do pracy za 5 zeta niz janusza ktory gardzi praca wiec honorowo
  • Odpowiedz
@marteczka1991: Tak wiem,ale jak widzisz ta pani zmniejszyla sobie koszt zatrudnienia i jakos zyskeim sie nie podzielila z pracownikiem ;) Pozatym juz nie przesadzaj z tymi zasilkami. Po pierwsze daja je chyba przez pol roku a po drugie musisz miec przepracowane 12mc wiec sama sobie wypracowalas ten zasilek. Zgadzam sie z Toba, ze tworzac warunki dla przedsiebiorcow wzrosnie konkurencyjnosc i zarobki, ale nie rozumiem co masz na mysli poprzez skuteczne uregulowanie
  • Odpowiedz
@wojtek656: to, żeby przy pracy takiej jak tu, czyli siedzenie przez okresolny czas w okreslonym miejscu nie mozna bylo dac umowy smieciowej, a jesli juz to stawka godzinowa powinna odpowiadac normom placy minimalnej. Skoro z tymi zasilkami przesadzam, to zastanawiam sie skad patologia ktora mieszka w mieszkaniu obok ma kase na utrzymanie siebie i piatki dzieci, mimo ze od x lat zadne z nich palcem nie kiwnelo;) podejrzewam ze dla nich
  • Odpowiedz