Wpis z mikrobloga

No to jedziem, miraski. :-) Będę udzielał się pod tagiem #fotografiadlakazdego chyba, że zaproponujecie coś lepszego, to pomyśli się o zmianie. No, ale na razie dodajcie do obserwowanych powyższy, bo chciałbym wiedzieć, czy jest sens pisania takich "poradników".

Odcinek 1 - Początek.

Jak to mawiają - początki zawsze bywają najtrudniejsze. Nie inaczej jest w fotografii, bo żeby zacząć robić zdjęcia musimy przebrnąć się przez dziesiątki modeli i wybrać ten właściwy. Wiele osób zaraz mi zacznie wmawiać, że jak to, a nie wystarczy zwykły telefon komórkowy i trochę wyobraźni??? No niestety powiem Wam, że nie. Owszem, jest wiele udowodnionych przypadków zrobienia świetnego zdjęcia smartfonem czy tanim kompaktem z Biedry, ale osobiście praktykuje przekonanie, że jeżeli chcemy doskonalić swój warsztat lub dopiero zaczynamy, to powinniśmy zacząć od czegoś, co pozwoli nam się rozwijać również technicznie, a nie daje do wyboru jedynie ustawienia filtrów i wyzwolenia lampy. Niemniej nie martwcie się, nie ma potrzeby wydawania od razu dużych ilościch pieniędzy, bo w moich wpisach zajmę się głównie sprzętem używanym i przystępnym cenowo dla każdego.

Jeśli planujesz zakup swojego pierwszego body, kontynuacja wpisu w spoilerze. Aczkolwiek jeżeli masz już odpowiedni sprzęt, pomiń dzisiejszy wpis i czekaj na następne. :-)


<500zł:


500-800zł:


800-1200zł:


pow.1200zł:


Jeszcze dwa przydatne linki:
Canon vs Nikon
Canon/Nikon - porównania rozmiarów

W następnym odcinku: pierwsze szkło. :>

#fotografia #canon #pentax #nikon
iDaft - No to jedziem, miraski. :-) Będę udzielał się pod tagiem #fotografiadlakazdeg...

źródło: comment_vl6Cy2ObIRhxiIgg3D0LPZ8YCoihMy3C.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@nexiplexi: Znaczy się to powyższe napisałem opierając się na obecnych ofertach allegro, ale jeśli Ci to nie wystarczy, to powiedz w jakiej cenie mam pomoc?
  • Odpowiedz
@iDaft

chciałbym nie samo body, a jakimś sensownym obiektywem (nie kitowym) do 1,5k (jakby było coś fajnego to więcej). M.in. na tym, co napisałeś opierałem poszukiwania :) Geniuszem fotografii nie jestem, ale januszem skończonym chyba też nie (coming outu na mirko na razie nie będzie)
mam parę aukcji, ale nie jestem pewien czy warto wchodzić w tego typu rzeczy, w każdym razie nic poniżej nikona d90/d3100 lub canona d50/d550
aukcje średnio pasują do mojego 1,5k, ale to tak poglądowo czy warto
  • Odpowiedz
@nexiplexi
Patrząc na te aukcje:
Ad1. 50k na liczniku, widać nawet to po wytartych gumach. Ja bym nie wziął, w dodatku z dwoma kitowymi szkłami.18-105 używałem w zestawie z D7100 - nie jest to jakieś masakrycze szkło (lepsze od 18-55), ale dobre jedynie na parę tygodni na początek, potem chce się więcej (lepszego bokehu, ostrości itd.) Cena już w ogóle z dupy - za 1200zł jeszcze bym pomyślał.

Ad2. Fajny zestaw pod względem ilości akcesoriów, ale szkła nie są jakieś wybitne. Przebieg malutki, body wygląda ok, jednak to tylko D80 - max 1000zł.
  • Odpowiedz
@iDaft: łooo, dzięki :) żadne samoloty, żadne czatownie na dziki nie wchodzi w grę, raczej architektura, psy, koty, ludzie
Będzie trzeba przysiąść i szukać, co nagle to po diable. Tym bardziej, że ani nie napiszą wszystkiego, ani nie odpowiadają.
  • Odpowiedz
@iDaft: poszukam, na razie się nie pali. Może trafi się jakaś okazja. A propos materiałów - plastikowy bagnet robi tak dużą różnicę w użytkowaniu/stabilności zamocowania obiektywu?
  • Odpowiedz
@ewolucja_myszowatych: Uwierz mi, że ma sens i to ogromny. Miałem doświadczenia z paroma bezlusterkowcami - NEX, EOS M itp. i jest ogrom rzeczy, w których ustępują normalnym lustrom. Czekam na odpowiedź Fuji i V3 od Nikona i umieszczę wpis o wyższości jednego nad drugim.

Poza tym Live View masz już od Canona 40D. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście nie mówię o tej wyższej półce, jak
iDaft - @ewolucja_myszowatych: Uwierz mi, że ma sens i to ogromny. Miałem doświadczen...

źródło: comment_EwDMMrvfgvIDmMMaoLlV6kOGulGc16or.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nexiplexi: Dziś albo jutro. :)

No 7d nie jest jakoś specjalnie mało szumiący, przy ISO od 800 radzi sobie gorzej od np. 50D i modeli z jego segmentu.
  • Odpowiedz
@iDaft: jestem w 99% zdecydowany na swoje pierwsze body - Canon 30d ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam już upatrzoną dobrą sztuke. Jeśli nic się nie zmieni to dziś/jutro zakupie. Mógłbyś tylko powiedzieć czy ta karta do niego podejdzie? Nigdy nie miałem styczności z CF a jest tu jakieś "Typ 2, ultra blabla".
  • Odpowiedz