Wpis z mikrobloga

Jako że poległem z Pythonem... i Unity... i innymi rzeczami za które się zabierałem w ostatnim czasie - stawiam przed sobą zadanie któremu teraz sprostam i przy okazji czegoś się nauczę co mi się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cel - prosty CMS
Czas - 60 dni
Język - #php ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Umiejętności - marne ( ͡ ͜ʖ ͡)

Trzymajcie kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Jak macie jakieś protipy - piszcie ( ͡º ͜ʖ͡º)

#naukaprogramowania
Pobierz
źródło: comment_P4yJ6tOYHLvVsm1H5EdnJSRmacw6I3Iv.jpg
  • 43
@silent_digg3r: pomogę. Instalacja symfony to jakieś 30 sekund, przy tworzeniu nowego projektu wybierasz że chcesz projekt z gita i podajesz repo symfo :) ew. Stawiasz zwyczajnie projekt symfo (opis w dokumentacji. 30 sekund roboty) i tworzysz w tym katalogu projekt storma.
Stawiasz zwyczajnie projekt symfo (opis w dokumentacji. 30 sekund roboty) i tworzysz w tym katalogu projekt storma.


@kmicolo: okey, czyli -> Tworze projekt Symfony -> Otwieram ten projekt w Storm? Dobrze rozumiem?
@silent_digg3r: Mam przeczucie, że rozwiążesz kilka drobnych problemów, większości nawet nie zauważysz, narobisz się jak głupi, a to co stworzysz i tak do niczego się nie będzie nadawało. Przynajmniej byś o obiekty i mvc zahaczył, bo w tej chwili to "nie wygląda".
Jak macie jakieś protipy - piszcie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@silent_digg3r: Może faktycznie PHP nienajlepszy wybór ale będziesz miał solidne podstawy. Sam od PHP zaczynałem i nie wstydzę się tego.
Najlepszą nauka to taka przez praktykę. Ogólnie programować nauczyłem się pisząc keyloggery do pewnej gry (nie powiem oczywiście do jakiej). Oczywiście w celach edukacyjnych xD

A teraz kucuję za grube dolany.
Zostać programistą to nie jest żadne
@silent_digg3r:
1) jeden sposób nazewnictwa ;)
2) MVC
3) POD (jeżeli nie masz)
4) możesz zachaczyc o jakiś system templatow
5) jak już napiszesz to przepisz z jakimś ORM

Rozumiem że to projekt do nauki, bo jak chcesz szybko postawić standardowa stronke to rzeczywiście są szybsze sposoby.
@mer: w symfony nawet nieswiadomie bedzie zmuszony uzywac wzorcow projektowych. Symfony nauczy go csa i psra. Symfony ma dobrą dokumentacje i społeczność. Slim nie nadaje się na cmsa, nie do tego służą microframeworki. Symfony nauczy go pisać, reszta to strata czasu.
@kmicolo: Nie znając podstaw OOP będzie w Symfony #!$%@? dostawał, powoli się wprawiając przez Silexa, który na modułach Symfony stoi, lepiej na tym wyjdzie.
@mer: w silexie zrobi spaghetti, symfo jak ogarnie to bogu podziekuje. Z silexa docelowo zrobiłby i tak symfony, jeśli dorzuci doctrina, formy i reszte, tyle ze architektonicznie to skopie.
@kmicolo: Ależ ja piszę w Symfony na co dzień, i jeżeli chodzi o komponenty FW to jest cud miód i orzeszki, vendory kuleją, ale to inna kwestia.
Defacto znając kompletnie 0 PHP nie rzucałbym się na jeden z trudniejszych FW na początek.