@Klinghoffer: Taki regulamin... nie ich wina, że obydwie reprezentacje zremisowały wszystkie 3 swoje mecze 1:1... Mogle tylko ew. pójść w ślady FIFY i tak jak bodajże w MŚ mógł decydować np. ranking Fair Play...
@gumiorek: A czyja wina? Kto ten regulamin ustanowił? To liga podwórkowa czy najważniejsza impreza? Powinni być przygotowani na taką ewentualność. Po ostatnim meczu spokojnie mogli zorganizować dogrywkę i karne w razie potrzeby.
@Klinghoffer: Regulamin ten obowiązuje od kilku imprez lub nawet dłużej. Tylko raz w historii było losowanie a teraz drugi raz, więc chyba nie myśleli nad zmianą zapisu w regulaminie. Teraz spłynie trochę negatywnych opinii to może coś się zmieni.
@Klinghoffer: Tylko, że w tej grupie mogła się zdarzyć sytuacja, że wszystkie 4 zespoły miałyby po 3 punkty i bramki 3-3 - wystarczyłoby, żeby Kamerun strzelił bramkę Wybrzeżu... I co wtedy? Dlaczego Kamerun np. miałby strzelać karne Wybrzeżu, a Mali Gwinei? Średnio sprawiedliwe wg mnie... Na takie wypadki nie ma raczej dobrego rozwiązania, wydaje mi się, że chyba jednak najlepsze jest właśnie dzielenie wg otrzymanych kartek - mimo wszystko wyklucza aż
@Klinghoffer: A tu się zgadzamy :) Teoretycznie zawsze może się pojawić sytuacja wymagająca losowania, ale można prawdopodobieństwo jej wystąpienia znacznie zminimalizować - taki urok tego typu turniejów... Niestety, ale jeśli nie jest to liga, w której gra się ok. 30 meczów na sezon, to najsprawiedliwszą i stwarzającą najmniej problemów formą jest zwykły "play-off", gdzie jest jeden mecz i jak jest remis, to potem dogrywka i karne... Jak znam życie, to nikt