Wpis z mikrobloga

Bo chyba skoro ma byc wymodelowane tylko z jednej strony to i robienie tego jako. projekt 3d chyba wiecej czasu zajmie. Jak to jest?


@coolcooly22: widzę już chyba z trzecie czy czwarte Twoje pytanie nt. grafiki 3D i wszystkie przypominają mi pytania zadawane przez dzieci - nie mam tu na myśli nic negatywnego, po prostu #!$%@?ą się takim oderwaniem od rzeczywistości, że nigdy bym nie pomyślał, że ktoś może na takie
Goryptic - > Bo chyba skoro ma byc wymodelowane tylko z jednej strony to i robienie t...

źródło: comment_iEwXM0jF0mxTO6kx2eRPMD98E1VzQgED.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie, nie robi się tylko "jednej strony" budynku czy czegokolwiek w 3D


@Goryptic: ale ja nie pytam czy robi się z jednej strony w 3d. Tylko pytam czy w pracach gdzie prezentowany obiekt jest tylko z jednej strony i nie można go obejsć i zobaczyć detali i okien z tyłu - robi się to w 3dx maxie np czy po prostu maluje bez osi xy

akbyś poświęcił ze 2 godziny na
  • Odpowiedz
Tylko pytam czy w pracach gdzie prezentowany obiekt jest tylko z jednej strony i nie można go obejsć i zobaczyć detali i okien z tyłu - robi się to w 3dx maxie np czy po prostu maluje bez osi xy


@coolcooly22: każdy robi w czym chce i w czym potrafi, zrobić da się na oba sposoby.
  • Odpowiedz
  • 0
@coolcooly22: ekspertem nie jestem, ale ja głównie widziałem takie elementy do gier robione w 2D. Dla dobrego digitalpaintera jest to w sumie dużo szybsze niż wymodelować w 3D i nadać tekstury (które o ironio, też namaluje ktoś przeważnie przecież).

Jak będę na pc to postaram się znaleźć coś w tym temacie.
  • Odpowiedz
@coolcooly22: To zależy od artysty. Moim zdaniem najlepszym sposobem jest przygotowanie prostej bazy w 3D ( np w darmowym i banalnie prostym SketchUp ), a następie digital painting na wcześniej przygotowanym ujęciu z tego modelu. Oczywiście jest to pracochłonne, ale na wczesnym etapie projektowania, pozwala na rozmieszczenie obiektów w należytym porządku i pozwala w pełni zachować właściwą perspektywę. Jestem niemal pewny, że dokładnie taką techniką został wykonany ten zestaw assetów, który
  • Odpowiedz