Wpis z mikrobloga

Wieczna #bekazpodludzi , ktorzy zawsze i wszedzie zaciagaja reczny.

Staje taki jeden z drugim na idealnie rownym parkingu pod Biedra i co?

TrrrrRRrrrt!

No przeciez auto na biegu sie stoczy! Wjezdza dziadek do garazu. I co?

TrrrrRRrrrt!

Ide po Mloda do przedszkola i tylko w kolko slysze

TrrrrRRrrrt! , TrrrrRRrrrt!, TrrrrRRrrrt! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tu auto na biegu naprawde nidzie nie #!$%@?! Nawet przy nachyleniu jakims ludzkim na jedynce nigdzie sie nie ruszy.
To,ze sie tego recznego nie uzyje codznnie to nie znaczy,ze sie zara zepsuje. Kisne z nich. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wyzywam Was! Zwroccie na to uwage.

#niepopularnaopinia #motoryzacja #samochody
  • 152
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Nie chlodze turbin. Mam to w dupie. Poza jednym dlubnietym autem gdzie mialem turbotimer (poprzedni wlasciciel zamontowal). Uwazam,ze w cywlnych autach to urban legend. W patrolu mialem przy 300k seryjna turbine i zmienilem na wieksza. Przy palowaniu 130 autostarda (to dla tego auta wyczyn) byla wylaczane i nie bylo problemow. Tak samo busy w firmie i osobowki.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: Ja Ci kolego mowie o swoich wlasnych doswiadczeniach. Nie znam VAGow prawie wcale. 1.8T jechalem moze z raz. Nigdy nie mialem. Swoich turbin (poza wspomnianym wyjatkiem) nie wychaldzam. Moze ew. nie wjezdzam na parking na czerwonym polu i nie gasze. Ale pozatym nie przywiazuje specjalnej wagi do dbania o nie. Problemow pomimo spooorego nalotu aut nie mialem nigdy.
  • Odpowiedz
@bigger: ja jak wjeżdżam do garażu to zaciągam ręczny, włączam bieg, 5 tak dla pewności, podkładam deski za pod opony, bo przezorny zawsze zabezpieczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio to problem z dupy, ja zawsze zaciągam ręczny na postoju bo przecież do tego służy, przecież się od tego nie psuje (przez 7 lat się nie zepsuł) więc...
  • Odpowiedz
@bigger: VAG podany jako przykład zwykłego cywilnego auta, z prostą konstrukcją turbiny i całego silnika. Co do Patrola, to nie bardzo jestem przekonany, że turbina przy takim traktowaniu wytrzymała tyle bez regeneracji, ale z autem nie miałem dotyczenia, więc niech Ci będzie.
  • Odpowiedz
@HetmanPolnyKoronny: W mercu zony -> ~280 na blacie wciaz seria. A zdarza mi sie zjechac prosto z autostrady pod dystrybutor i wylaczyc. Firmowe busy byly traktowane bez litosci i raz po raz w jakims turbina padla, ale nie w kazdym.
  • Odpowiedz
  • 2
@ncpnc: jednakowoż ręczny nie nazywa się postojowy, tylko awaryjny - w oficjalnej nomenklaturze. Aczkoleiek tez zostawiam na ręcznym XD
  • Odpowiedz