Wpis z mikrobloga

@Nikt84: oto mata ipa super :) lekka fajna ipka ze spora goryczka. triple blond to belgia, jak ktos lubi to bedzie dobre jak nie to nie podpasuje za chiny. Mi np. smakował. Triple Blond mocno alkoholowy.
Właśnie skończyłem Tripla, dość przyjemny, alkoholu nie czułem, jakoś tak nie podnieciło mnie i dlatego pozostałe 3 zostawię na kiedyś bo warka z datą do września więc zobaczymy co przyniesie czas powakacyjny :) o ile wytrzymam i nie wypije dużo szybciej ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Nikt84:
Triple blond to Sulimar udający piwo kraftowe. Ani to tripel, ani blond. Aromaty skąpe, w smaku głownie alkohol i lekka kwaśność.
Oto Mata Ipa mnie osobiście nie podeszła, mam wrażenie że użycie płatków ryżowych przytępiło goryczkę, a że podbudowy słodowej brak to piwo wydaje się lekko wodniste. Jak ktoś lubi witbiery to może ujdzie. Możliwe, że mój egzemplarz był już trochę przeleżały (24.03.2015), piłem jakoś przed świętami.
@Nikt84: Tripla możesz spokojnie trzymać długo po terminie. W zasadzie to piwo wręcz powinno byc przeleżakowane, wtedy aromat i smak rozpuszczalnikowy się lepiej układa. Alkoholowy zresztą też. To piwo powinno być sprzedawane po dużo dłuższym dojrzewaniu. Ale i tak jak na Sulimar to było miłe zaskoczenie ;-)

@brass: Tripel pretendujący do miana kraftu? Pierwsze słyszę.