Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego hype'u w klasie na iPhone'y. Trzy osoby je mają, jeden 3GS, dwóch piątki (jeden z nich sprzedał lekko uszkodzoną 4Skę i kupił 5tkę). Czy to tak robią dla swagu czy co? Wkurzyli się na Andka?
Jeszcze rok temu ich posiadaczy których widziałem w szkole i autobusie, mogłem policzyć na palcach jednej ręki, jeszcze trochę i zabraknie mi palców u rąk do ich zliczenia. Pewnie częśc z nich ma dzianych rodziców, którzy wzięli im telefon za taniochę na firmę
Nie neguję iPhone'ów, tylko nie rozumiem myślenia, co po niektórzy twierdzą, że w ten sposób awansują społecznie czy coś...
#rozkminy #nieogarniam #iphone #ios #android
  • 53
@himan: Może i tak, ale nie każdego stać na wydanie lekką ręką 1,5k na IP5. A i tysiak za 4letniego 4Sa? Chore.
Jak tak dalej pójdzie to Andek będzie tylko dla geeków, tak jak Linux, na którego kernelu notabene bazuje
@TheLaw: pierwsza linijka twojego ostatniego posta przeczy drugiej, co rozwiązuje obie kwestie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dodatkowo odnośnie ilości osób korzystających z iphonów - ios jest na tyle dopracowanym i "ładnym" systemem, że jak już się przyzwyczaisz, to ciężko przestać
@Legendowsky: Cóż dla mnie iPhone'y i ogólnie sprzęt Apple i tak będzie przez długi czas towarem ekskluzywnym.
Widocznie się myliłem twierdząć że hype na jabłuszka minął wraz ze śmiercią Steve'a Jobsa
@TheLaw: co to za argument z dupy? "jak sie przestrzega kilka podstawowych zasad, to Andek długo posłuży bez flashowania". Myk polega na tym, że w iOS nie musisz przestrzegać żadnych zasad i telefon zawsze działa idealnie. Po cholerę mam kupować telefon, który pomimo dużej ilości pamięci przy dużej ilości filmów, muzyki, smsów czy zdjeć sie zapycha i muszę je usuwać???
@parampadam Nie widzę sensu takich porównań. Po prostu to moja rozkmina z dupy. Po prostu wydaje mi się, że ludziskom Andek zaczyna im nie odpowiadać "bo się zacina". Jak się nie umieją obchodzić z telefonem, to niech się nie dziwią
@parampadam: Skoro cię było stać na IP6 to cóż. Pozazdrościć portfela. Może jak będę zarabiał jak wypokowi programiści 15k to może sobie kupię jabłuszko jako telefon służbowy. Powtarzam, żebyś mnie źle nie zrozumiał: nie neguję ich, tylko nie rozumiem hype'u na nie wśród ludzi, którzy mnie otaczają