Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego hype'u w klasie na iPhone'y. Trzy osoby je mają, jeden 3GS, dwóch piątki (jeden z nich sprzedał lekko uszkodzoną 4Skę i kupił 5tkę). Czy to tak robią dla swagu czy co? Wkurzyli się na Andka?
Jeszcze rok temu ich posiadaczy których widziałem w szkole i autobusie, mogłem policzyć na palcach jednej ręki, jeszcze trochę i zabraknie mi palców u rąk do ich zliczenia. Pewnie częśc z nich ma dzianych rodziców, którzy wzięli im telefon za taniochę na firmę
Nie neguję iPhone'ów, tylko nie rozumiem myślenia, co po niektórzy twierdzą, że w ten sposób awansują społecznie czy coś...
#rozkminy #nieogarniam #iphone #ios #android
  • 53
  • Odpowiedz
@TheLaw: To się nazywa skuteczny marketing, wmówiono ludziom że posiadanie sprzętu Apple podnosi ich status społeczny. ich sprzęt ma być drogi, bo ma być "ekskluzywny". Oczywiście można mówić że środowisko jest fajne i spójne itp. itd. ale... Czy każdy kupujący się tym kieruje? Nie sądze.
  • Odpowiedz
@Cesarz_Polski: Możliwe, ale raczej wątpię.
@isolation Wiesz, jak się przestrzega kilku podstawowych zasad, to Andek długo posłuży bez flashowania, kwestia romu, nakładki (głównie winowajcą jest Szajsungowy Touchwiz), apek.
  • Odpowiedz
@Pacjent: Podobnie jest z Samsungiem, zrobili ludziom pranie mózgu i kupują ich TV i smartfona "bo tańsze i każdy je ma". Sporo osób się zgodzi że są przereklamowane.
  • Odpowiedz
@TheLaw: iOs to bardzo przyjemny system. Jeśli miałbym wydać 2k na telefon, to bralbym iphona nawet się nie zastanawiając. Rozumiem hejt na Apple. Brak możliwości modyfikacji, mocno zamknięty os. Ale dla stabilności warto.
  • Odpowiedz
@TheLaw: bo wszyscy przestrzegają zasad i interesują się smartphonami. Większości pewnie służą tak jak mi czyli muzyka/dzwonienie/sms/gry i biorą to co im zaoferują/spodoba im się
  • Odpowiedz
@binerek: Nom, sam mam poczciwe Live with Walkman z romem opartym na CM11 z launcherem Xperii Z1 i apkami Sony. Nie narzekam, niebo a ziemia w porównaniu z ICS, chodzi spoko, jedynie jak zamulę go apkami w tle to 512mb ramu daje się we znaki, ale czego wymagać od prawie 4letniego modelu? Taki Walkman z Viper4Android i dobrymi słuchawkami rządzi. Tylko zużył się w nim gniazdo jacka i zbieram powoli
  • Odpowiedz
@Aureli: Posiadanie takiego Maca to rozumiem, jak ktoś zajmuje się profesjonalnie grafiką, montażem filmów czy tworzeniem muzyki. Mój kumpel chciał kupić Maca, ale taniej wyszła mu wymiana podzespołów kompie na podobne do Maca i wgranie Mac OS Yosemite
  • Odpowiedz
@TheLaw: A w czym ci to przeszkadza, że ktoś ma iphona ? Wydaje mi się, że utarłeś sobie jakąś opinie na ten temat i wszystkich wg. niej szufladkujesz. Nie przyszło ci do głowy, że dla niektórych iphone może być lepszym wyborem ? Ty myślisz, że się lansują, a oni mają normalny telefon..
  • Odpowiedz
Posiadanie takiego Maca to rozumiem, jak ktoś zajmuje się profesjonalnie grafiką, montażem filmów czy tworzeniem muzyki.


@TheLaw: To taka sama logika, jakiej nie rozumiesz u swoich kolegów ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ajfel: To jest typowe podejście hamburgerów - nie chce się niektórym nic w nim grzebać. Mój brachol mnie #!$%@? próbując mi wmówić, że jego Lumia 520 jest lepsza od mojego fona.
  • Odpowiedz
Mój brachol mnie #!$%@? próbując mi wmówić, że jego Lumia 520 jest lepsza od mojego fona.


@TheLaw: Widzisz, z wiekiem człowiek wielu rzeczy się uczy, między innymi tego, że mózg automatycznie do każdej wypowiedzi znajomych dodaje "moim zdaniem..." i z wiekiem też zaczynasz rozumiec, że Twoje "moim zdaniem" to tylko "moim zdaniem"
  • Odpowiedz