Wpis z mikrobloga

12 stycznia 1986 roku - Poranny start Wahadłowca Kosmicznego
Autor zdjęcia: NASA

12 stycznia o godzinie 6:55 prom kosmiczny Columbia wyruszył z Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy’ego w starcie oznaczonym jako STS-61C. Był to pierwszy lot kosmiczny Charles F. Boldena, obecnego dyrektora NASA (było już o nim we wpisie z 7 stycznia). Podczas sześciodniowego lotu STS-61C Bolden, wraz z członkom załogi: głównodowodzący Robert L. Gibson, główny specjalista Franklin R. Chang-Diaz, Steven A. Hawley, George D. Nelson oraz specjalista do spraw ładunku Robert J. Cenker i Bill Nelson (aktualnie kongresmen), umieścili na orbicie satelitę telekomunikacyjnego SATCOM KU oraz przeprowadzili szereg eksperymentów z astrofizycznych oraz z fizyki materiałów. Misja została ukończona po w 96 orbitach dookoła ziemi i zakończyła się lądowaniem w bazie Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych imienia Edwardsa, dnia 18 stycznia 1986 roku.

#zdjeciednianasa #mirkokosmos #zdjecia

Zapraszam do obserwowania tagu #zdjeciednianasa, gdzie pojawiają się tłumaczenia z bloga NASA z wybranymi zdjęciami dnia. Zdjęcie pochodzi z 12 stycznia 2014 r.
r.....7 - 12 stycznia 1986 roku - Poranny start Wahadłowca Kosmicznego
Autor zdjęcia...

źródło: comment_J7YBnIk9XIhNzS4zwGrgbWLNklsPdjxr.jpg

Pobierz
  • 3
12 stycznia 1986 roku - Poranny start Wahadłowca Kosmicznego


@ryo1987: ech, płakać się chce że już nigdy nie zobaczymy tego widoku :(
Pamiętam - jeszcze dobrych parę lat temu, gdy ogłoszono że program STS zostanie zakończony, obiecywałem sobie że się szarpnę na bilet do #usa i zobaczę to na żywo. Oczywiście żówno z tego wyszło i sobie tylko mogę pooglądać na jutubie...
Cała nadzieja w dzieciakach, z uporem maniaka na youtube
@enron: Znasz grę Kerbal Space program? Całkowicie mogę ją polecić początkującym fanom lotów w kosmos, można się z niej wiele nauczyć, chociażby dlaczego lądowanie na księżycu jest takie skomplikowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można tam też uświadczyć wahadłowce, jak na screenie, chociaż zdarzają się tez bardziej klasyczne konstrukcje.
@enron: Znasz grę Kerbal Space program? Całkowicie mogę ją polecić początkującym fanom lotów w kosmos, można się z niej wiele nauczyć, chociażby dlaczego lądowanie na księżycu jest takie skomplikowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ryo1987: na razie mają 3 i 5 lat, więc ich trzymam z dala od gier :) Ale mam nadzieję że się im spodoba, najpierw sam będę musiał poćwiczyć...