Wpis z mikrobloga

Mireczki, moje fotograficzne "przed i po" przypadły Wam do gustu, więc żeby tak nie skubać po jednym, zrobiłem trochę więcej gifów i wrzuciłem je na blogaska. Wiem, że nienawidzicie podziału na karty, ale musiałem podzielić, bo każdy gif sporo zajmuje.

Zapraszam tutaj

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie samych zdjęć, to walcie śmiało w komentarzach (obojętnie czy tu czy na stronie). Na wszystkie odpowiem.

Jeszcze raz dzięki za superdużo subów profilu i mojego tagu :)

Wkrótce postaram dorzucić się jeszcze więcej takich gifów.

#fotografia #samochody #motoryzacja
_____________
Więcej o motoryzacji i fotografii samochodowej od zaplecza znajdziesz dodając do obserwowanych mój tag #mzcars lub po prostu mnie.
  • 20
@Szokatnica: Gify były zrobione w Photoshopie z dodaniem 5 klatek pośrednich między "przed" i "po".

@wujekmisiek: Ja tu dopowiem w czym problem dokładnie. Kiedyś zrobiłem wpis składający się z kilkudziesięciu gifów, odsłaniał się bardzo dobrze. Miał 60 razy tyle wyświetleń ile ma zazwyczaj zwykły news, a zawierał gify po kilka MB. Zatem sprzedał się... za dobrze, a nie był z podziałem na karty i później firma u której mamy serwery
@Dziekan5: Nie wiem, czy tak do końca zlał: link :) Chętnie zobaczyłbym też jakiś tutorial w twoim wykonaniu, bo widzę, że sporo serca i zaangażowania wkładasz w swoją pracę, a od takich ludzi fajnie jest się uczyć. Robisz bardzo ciekawy rodzaj zdjęć, chętnie popodpatruję. Może kiedyś sfotografuję moje auto w podobny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@feelbeats: O! Dzięki! To dobra wiadomość i to jeszcze ciepła - z dzisiaj. Wcześniej wyglądało to gorzej:
http://fotoblogia.pl/6890,nowy-nikon-d750-i-kolejne-problemy-tym-razem-z-ciemnym-paskiem-w-odbiciach
Najważniejsza kwestia z tego artykułu:

Dziękujemy za zadanie pytania odnośnie aparatu Nikon D750 Panie Marcinie uprzejmie informuję, że firma Nikon przebadała tego typu zgłoszenia i występowanie w pewnych sytuacjach fotografowania specyficznej flary jest zgodna ze specyfikacją tego modelu i mieści się w założonych standardach jakości. Zjawisko to można zredukować poprzez zastosowanie osłony przeciwsłonecznej
@Dziekan5: ja ogólnie fotografuję telefonem (hurr, durr, niefotografia itd itp), więc nie posiadam jakiegoś super zaawansowanego sprzętu, tym bardziej w kwestii oświetlenia. Ale wzmaga to bardzo kreatywność i kupę rzeczy trzeba wymyślać, więc daje sporo satysfakcji. Spróbowałbym chętnie czegoś poważniejszego, stąd chłonięcie wszystkiego, co wydaje mi się ciekawe, w tym twoich prac ;)
Wydaje mi się, że tutoriale robiłbyś ok, bo już teraz fajnie przedstawiasz proces tworzenia zdjęcia. Nie mam zamiaru
@Dziekan5: Jestem bardziej zielony niż zielonki na wykopie w temacie obróbki graficznej, umiem jedynie trochę podrobić fotę co by ładniej wyglądała ale w ujęciu ogólnym a tu widzę jest kuupa roboty, bo jak z ciemnego miejsca wyrównać jego jasność do całej reszty tak idealnie no szok.