Wpis z mikrobloga

Dnia 08.01 3506r

Mój pierwszy wpis w tym pamiętniku. Nasza załoga z sukcesem dotarła na stację kosmiczną UC-34, najdalszą bazę naszej cywilizacji na planecie Kapteyn c. Baza jest niezamieszkała, została stworzona kilkaset lat temu przez nasze sondy kosmiczne, na planecie panuje przenikliwy chłód, więc o jakichkolwiek wycieczkach mogłam zapomnieć, nawet w skafandrze, byłoby to zbyt niebezpieczne.

Nasza grupa składa się ze mnie, lekarki pokładowej w stopniu plutonowej, majora Gustave K., dwóch fizyków kwantowych - szeregowego Piere G, kaprala Siergieja D. i z mechanika Edith U. Misja jest tajna, że nie ujawniono nam żadnych szczegółów, przy czym wszytko było organizowane tak szybko, że powaga sprawy musi być wysoka.

Jedzenie jest syntetyczne, spełnia normy, lecz jest bardzo niesmaczne, w dodatku syntetyzatory żywności są tak stare, że nie są w stanie przygotować żadnych napojów, Edith bez skutku próbowała coś zdziałać, ale póki co musimy się zadowolić wodą.

Zaprzyjaźniłam się z Edith i Siergiejem, reszty ludzi na razie nie poznałam. Po załadowaniu antymaterii będziemy kontynuować nasza podróż, na razie komputer jest zaprogramowany tajnym programem, który sam wyznacza trasę, wkrótce mija 22 dzień podroży, wtedy major otworzy kopertę w której znajduje się cel misji i koordynaty, w które się udajemy.

Jestem podenerwowana.

#dziennikizprzyszlosci #scifi #fantastyka #literatura #kosmos #astronomia
  • 12