Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam coraz wiecej pecha w zyciu... zastanawiam sie dlaczego....

Sytuacja z dzis - w jednym z moich sklepow:
Od rana dzwoni pracownica i mowi, ze prad jej sie skonczyl. Prad na karte (dziala tak jak komorka prepaid).

- Natalia - przeciez doladowywalas prad w czwartek za 200 zl...
- No ale nie ma.
- Idz sprawdz licznik.
- No bylam, jest 0.00

- Ostatnio cos dokladalas co ma baaardzo duze zuzycie pradu?
- Yyyy... no wlasciciel pomieszczenia zamontowal mi grzejnik na zime - podobno z Toba uzgadnial.
- Ze he? Ze co prosze? Nikt nic ze mna nie uzgadnial i takie pytanie: dlaczego do mnie nie zadzwonilas?
- No bo on mowil, ze z Toba uzgadnial.
- Gdyby ktos przyszedl po utarg z tygodnia, to tez bys mu dala, gdyby powiedzial, ze uzgadnial ze mna?

- Idz sprawdz na grzejniku - jakie ma oznaczenie - szukaj kW.
- No jest... 2.5kW.
- Aha....

- Idz do energetyki, kup doladowanie i odlacz ten grzejnik. Nagrzewnica, ktora Ci przynioslem - powinna wystarczyc i nie zyycze sobie nie informowanie mnie o tym, co dzieje sie w moim sklepie.

Po pol godziny:

- Bylam, wpisalam kod i nie dziala.
- Jeszcze raz przeanalizujmy co robilas. Przyszlas, wlaczylas grzejnik? Wlaczylas tez nagrzewnice, zeby sie szybciej nagrzalo?
- Yyy... no tak, grzejnik, nagrzewnice, do tego czajnik, zeby sobie herbate zrobic.
- S------------------e! WTF?! Grzejnik 2,5 kW, nagrzewnica 2kW, czajnik 2kW, reklama, komputer, oswietlenie i inne duperele - 2kW - 7,5kW skokowe obciazenie - nie no brilliant! :D #logikarozowychpaskow tak bardzo...

Sklep chcialem przenosic w inne miejsce jeszcze w tym miesiacu.... Mam ponad 550 kW pradu na ten miesiac. Co mam zrobic? C--j wie... chyba otworze bar z tostami.


#humor #heheszki #ostatniomampecha #pech #januszebiznesu #handel #rozowepaski

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam twoich wcześniejszych przypadków. Ale jakby mi było za zimno w pracy, to bym kombinował jak się da żeby nagrzać pomieszczenie. Nic ci nie powiedziała bo i tak wiedziała że będziesz na "nie" z tym grzejnikiem. Może lepszy będzie piecyk na butlę propan-butan? Czy nie można ich stosować w sklepie?
  • Odpowiedz
@onlajf: miala nagrzewnice i nie miala zadnego limitu ani nic takiego - jak jej zimna - wlacza - chwila i robi sie cieplo.... to wlascicielowi kamienicy - o ktorym moglbym w sumie coolstory napisac - cos sie uroilo. Nie narzekala mi na zimno - gdyby narzekala - pomyslelibysmy o zmianie ogrzewania.

Nie wydaje mi sie, zebym byl zlym szefem - kazdy byly pracownik wspomina mnie z usmiechem na ustach. Wydaje mi sie, ze w 90% jestem zbyt "ulegly". Przykladowo - umowa o prace od 1 dnia, dobra stawka godzinowa, zalatwiam moim pracownikom internet - aby sie nie nudzili w pracy i inne.

Az przypomnialo mi sie pewne male coolstory. Podejrzewalem jedna z moich pracownic o to, ze pali gandzie w trakcie pracy. No ale spoko - nie byla zamulona, do klientow z usmiechem i ogolnie przymknalem na to oko. Pewnego dnia na fb
  • Odpowiedz
@MisieRzadza: czy mi chodzi, ze bylo zuzycie 7,5 kW? niee, zal mam o to, ze bylo to "chwilowe", na raz odpalone 7,5 kW i nie ma sie czemu dziwic, ze korki tego nie wytrzymaly.

a o to, ze cokolwiek ktokolwiek montuje bez Twojej wiedzy w Twoim pomieszczeniu - chyba kazdy w-------y sie ;)

  • Odpowiedz
@MisieRzadza: Jak siedzisz sam w jednym pokoju to ogrzewasz całą chałupę od razu? Jak nie płacisz to zupełnie inaczej podchodzisz do takich rzeczy.
@Mam_Glupi_Nick: Mój kumpel dwa tygodnie temu przez brak myślenia swojej pracownicy (nie potrafiła zamknąć żaluzji, nie wpadła na to, ze karton je blokuje) rozwalił samochód, więc nie tylko Ty masz problemy ;p Jechał do niej o godzinie 1 w nocy, zmęczony, bo w pracy od
  • Odpowiedz