Wpis z mikrobloga

@AmonGoeth: Nie oni robią szopkę, a NFZ i MZ. Chcą płacić tyle samo dokładając masę innych, drogich w wykonaniu obowiązków. Chciałbyś tak pracować? Górnicy od lat robią to samo i tak samo i im się dopłaty nie należą.
@AmonGoeth: no po prostu nie mogę... a czy ty zdajesz sobie sprawę o jakich pieniądzach mówimy? Na leczenie 1 pacjenta NFZ przeznacza miesiecznie 12 złotych. 12 złotych za wizytę, badania krwi moczu itp., a jeszcze pacjentowi należy się kolonoskopia i inne tego typu drogie badania w razie potrzeby. Zatem ilu ludzi musi być zdrowych, żeby jeden pacjent mógł w pełni skorzystać z obiecanej mu przez państwo opieki? Aż dziw, że tak
@AmonGoeth: j/w

@kubabaj: A do tego doszedł pakiet onkologiczny z PSA za około 36-40 zł. A w pakiecie są jeszcze inne cyrki typu kary za złe diagnozy. To jest #!$%@?. Aż dziw bierze, że niektórzy to podpisali. Tzn, podpisali, ale przejęli pacjentów z innych ośrodków.
@kubabaj: ludzie i tak nie korzystają z publicznej służby zdrowia, pieniądze tego nie zmienią. Publiczna służba zdrowia w PL jest najwiekszym rakiem tego kraju, dlatego też przez cały okres mieszkania w PL korzystałem z prywatnej służby zdrowia mimo że 3 tysiące co miesiac odchodzilo mi podatku z tylulu brutto/netto wlasnie na FOZZ.
Oni dostaja wiecej pieniedzy z tego co wiem. 45zł? Musialbys dac link
@Shewie: jakie 45? Pisałem o 12 ;) możecie uznać źródło za mało obiektywne w tej dyskusji, ale kwoty pochodzą ze strony PZ - czyli od ludzi którzy sami prowadzą własne praktyki i muszą się rozliczać z NFZ.
@AmonGoeth: Ludzie się dziwią, że ktoś nie chce podpisywać umów in blanco. NFZ ma możliwość zmiany w każdej chwili w umowach. cennikach, zakresie obowiązków. Ludzie sami by nie podpisali, ale lekarze mają taki obowiązek, wierzyć politykom, że wszystko będzie ok. Patologią jest, że lekarz dostaje kasę ryczłtowo a nie od osoby chorej? Może, zatem masz 12 zł i zrób sobie kolonoskopie.. Pakiet onkologiczny? Hurtem wycena 200zł, NFZ proponuje że jak trafisz