Wpis z mikrobloga

@miki4ever: Zgwałcił to zgwałcił, skoro ma tak słabą psychikę to tym bardziej trzeba go izolować, a co jeśli będzie trzymać nóż w ręku, a jakiś blisko stojący człowiek go czymś sprowokuje i ten go zabije? A co jeśli będzie miał pistolet przy sobie i ktoś go zdenerwuje i ten zastrzeli 10 osób? Dlaczego mam się litować nad jakiś psychopatą? Ba pociągnięcie za spust to tylko chwila i już kogoś nie ma,
@miki4ever: nie jest możliwe danie maloletniemu kary dożywotniego pozbawienia wolnosci (dożywocie to całkowicie inna instutucja właściwą prawu cywilnemu) (54par 2)

Dalej nawet za zgwalcenie pedofilskie nie można dać dozywotniego pw.

Dalej 15 latek nie zawsze odpowie za zgwalcenie pedofilskie 10 p 2

Dalej jeżeli psychicznie nie wytrzymuje to jest to okoliczność wplywajaca na ocene winy.

Dalej paradoks wymiaru kary za zgwalcenie 13 latki dożywocie to ile za zgwalcenie tejże które zakończyło
Hmmm czyli wracamy do procesu inkwizycyjnego... jedna kara stos.
Cale szczęście nikt nie ma takich glupich pomysłów... tym bardziej 25 lat po komunie gdzie jednak MO było narzendziem okazjonalnej represji
a co jeśli będzie trzymać nóż w ręku, a jakiś blisko stojący człowiek go czymś sprowokuje i ten go zabije?


@mk87so02: Np. sprowokuje, go tym, ze mu zabije siostre. Dla mnie taka osoba nie ma prawa dostac dozywocia.
@AberratioIctus: Ja to wiem, ale tu mowimy o zmianie prawa.
@stekelenburg2: Ja bym zrobil tak, ze ja bylbym sedzia na polnocy Polski, a ty na poludniu. Nasze decyzje bylby ostateczne.
@MKJohnston: 0 lat

kazdy kraj powinien miec wyspe na niej trzymac przestepcow ktorzy wykonywaliby prace ktorych nie da sie spieprzyc i sami utrzymywaliby sie i zywili i jeszcze wyplacali pensje klawiszom plus zadoscuczynienie dla ofiar

a dozywocie dla kogokolwiek oznacza ze ja bede co miesiac placil 4tys. na przestepce, zreszta ofiara tak samo