Wpis z mikrobloga

Jaki radzicie kupić samochód? Używany 20-30kpln, rodzinny, przebiegi 20 tyś km rocznie w mieście i na przedmieściach (dojazd do pracy, szkoły, przedszkola na zakupy, etc...). Samochód mam zamiar kupić na max 5 lat. Nadwozie kombi (ale musi być ładne :)), mały van, ale raczej nie pesudoterenówka. Nie mam uprzedzeń co do producentów i silników (teraz mam 1.5 dCi i nie mam zastrzeżeń).

Coś co nie ma jakiś poważnych wad konstrukcyjnych a typowe części zamienne mnie nie zabiją przy kasie ;-). Mam go zamiar rozsądnie używać - nie orać nim w polu ;-) Acha... nie jestem mułem, więc moc silnika chciałbym mieć w okolicy 1 KM / 10 kg masy samochodu.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i ostrzeżenia (co do samochodów, silników i zawieszenia).

#samochody #uzywanesamochody #gielda #kierowcy #ford #opel #renault #vw #honda #skoda
  • 9
IS Sportcross


@Skibil: Jak wygląda serwis? Lexus kojarzy mi się z drogim serwisem :( W dodatku na otomoto tylko 3 oferty w tym jedna interesując. Chyba ten V50 ciekawszy - jest sporo ofert więc jest w czym wybierać :)
@kwanty: Szczerze? Nie mam pojęcia ^^ Miałem IS 200 (ale sedana) przez 5 miesięcy i nie zmieniłem w tym samochodzie kompletnie nic oprócz filtrów zaraz po zakupie. Ale są 2 dosyć spore fora po polsku gdzie można poczytać jak wygląda eksploatacja. Drogi serwis jest w ASO, szczególnie tych nowszych samochodów, ale jeśli chodzi o części to wiele elementów jest Toyoty, więc nie ma aż tak straszno.