Wpis z mikrobloga

Dlaczego mam problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego podczas rozmowy? Podobno to jest ważne, a dla mnie jest to bardzo niezręczne gapić się na kogoś jak sroka w #!$%@?ę. Nie lubię patrzeć na kogoś i nie lubię, gdy ktoś patrzy na mnie. Wiadomo, raz na jakiś czas się spotkają oczy ale nie dłużej niż 2 sekundy, po tym czasie wzrok sam ucieka gdzieś w bok.

#pytanie #psychologia #kontaktwzrokowy
  • 47
@kacperinjo: Co to to nie! Mogłem #!$%@?ć całą firmę za piracki soft, bo nie przyjęli jednak do pracy. Nie zrobiłem tego. Brat kumpla ma trawkę i wie skąd kupić - nie #!$%@?łem go. Dopóki ktoś swoimi działaniami nie robi mi krzywdy, to niech robi co chce.
@windows8: możesz poczuć się pewniej i nie zerkać na boki, gdy zerkasz komuś na czoło - udowodniono że kontakt wzrokowy koncentrujący się na trójkącie (od czasu do czasu zamiast spuszczać wzrok z oczu rozmówcy na bok, patrzysz na czoło) może zrzucić z Ciebie niejako zakłopotanie, a zwiększyć właśnie pewność. Podobno Lepper używał tego nawyku, szczególnie w twardych negocjacjach, co powodowało zakłopotanie i dyskomfort nie u niego, ale u drugiej osoby.
@windows8: napisałbym, że odwracasz wzrok bo jesteś nieśmiałą #!$%@?ą, ale boję się, że odebrałbyś to jako obrazę, a obrażanie ludzi w Internecie jest słabe.