Wpis z mikrobloga

Dlaczego mam problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego podczas rozmowy? Podobno to jest ważne, a dla mnie jest to bardzo niezręczne gapić się na kogoś jak sroka w #!$%@?ę. Nie lubię patrzeć na kogoś i nie lubię, gdy ktoś patrzy na mnie. Wiadomo, raz na jakiś czas się spotkają oczy ale nie dłużej niż 2 sekundy, po tym czasie wzrok sam ucieka gdzieś w bok.

#pytanie #psychologia #kontaktwzrokowy
  • 47
Dlaczego mam problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego podczas rozmowy? Podobno to jest ważne, a dla mnie jest to bardzo niezręczne gapić się na kogoś jak sroka w #!$%@?ę. Nie lubię patrzeć na kogoś i nie lubię, gdy ktoś patrzy na mnie. Wiadomo, raz na jakiś czas się spotkają oczy ale nie dłużej niż 2 sekundy, po tym czasie wzrok sam ucieka gdzieś w bok.


@windows8: możesz też być zwyczajnie słuchowcem.
@windows8: Spróbuj patrzeć się na czyjś... czubek nosa! Wtedy druga osoba nie zauważy, że się na nią jakoś dziwnie patrzysz, a Ty sam może łatwiej zniesiesz fakt patrzenia na kogoś.
@windows8: Szczerość to pewność siebie, a pewność siebie to bezproblemowe patrzenie w oczy. Łżesz panie. Jeśli boisz się patrzeć komuś w oczy to albo masz niską samoocenę, albo się czegoś boisz albo masz zeza.