Wpis z mikrobloga

Wymieńcie wasze top #ksiazki oceniane przez was na minimum 9/10. Przypuszczam, że niewiele takich książek macie na liście, bo większość książek jest dobra (7/10) lub bardzo dobra (8/10), a nieliczne zasługują na 9/10 (czyli coś więcej niż bardzo dobra), a na 10/10 zasługuje książka, która jest wspaniała, którą pamięta się latami, po przeczytaniu której człowiek podziwia pisarza za tak piękną rzecz.

Teraz znacie moją skalę ocen więc będzie wam łatwiej wybrać tylko te topowe.

A jeśli ktoś nie ma na swojej liście książek zasługujących na 9/10, to niech chociaż wymieni te 8/10
  • 116
  • Odpowiedz
@le_vampire: "Genezis" Bernard Beckett 10/10 - bardzo interesująca opowieść i najbardziej zaskakujące zakończenie z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia, powodujące dosłownie opad szczęki.

"Skazany na Trening Paul Wade" 10/10 - o ćwiczeniach, ale wybitna pozycja. Sporo tekstu niezwiązanego bezpośrednio z ćwiczeniami, ale zdecydowanie wartego poznania. Zmieniła mój sposób życia, ale też sposób postrzegania świata, bo na prostym przykładzie pokazuje jak łatwo ludzie zostali zmanipulowani, jak mocno wiara w tą manipulację
  • Odpowiedz
  • 0
"Czarodziejska Góra" - Thomas Mann, 9/10

"Rozmowa w Katedrze" - mario vargas llosa 9/10

no i moze tez "Idiota" dostojewskiego, tak 8-9/10
  • Odpowiedz
@mirk: 'Nieśmiertelność' jest jeszcze przede mną, ale dzięki Tobie nadam jej wyższy priorytet ;)). W sumie chętnie wrócę do Kundery bo obraziłam się na niego po rozczarowaniu 'Księgą śmiechu i zapomnienia' Dziękuję :).
  • Odpowiedz
@le_vampire:

10/10:

- "Dzienniki gwiazdowe" Lema, niesamowite, taka ocena pewnie też przez to, że to jedna z pierwszych jego książek przeze mnie przeczytanych, no i jedna z pierwszych
  • Odpowiedz
@martusiek: 9/10:

- "Bajki robotów" Lema, wszystkie jego książki, jakie do tej pory przeczytałam, uznaję za bardzo dobre,

- "Opowiadania t1" Cotazara, jestem dopiero w połowie tej książki, ale śmiało mogę powiedzieć, że te opowiadania zasługują na przynajmniej 9/10, książka będzie jedną z moich ulubionych.

I pewnie parę jeszcze by się znalazło.
  • Odpowiedz
@Synekdocha:

Bruno Schulz - "Sklepy cynamonowe" - przepiękna polszczyzna, dobieranie słów, jak dla mnie najbardziej plastyczne opisy jakie kiedykolwiek czytałem. Codzienne zdarzenia opisywane przez niego stają się mocno magiczne. Opowiadanie "Sierpień" to po prostu mistrzostwo, czytając je aż odczuwa się parzenie powierza na skórze podczas upalnego dnia.


Tak bardzo się zgadzam! Wziąłem jako lekturę na prezentację maturalną i się zachwycałem przed komisją :D
  • Odpowiedz