Wpis z mikrobloga

Wymieńcie wasze top #ksiazki oceniane przez was na minimum 9/10. Przypuszczam, że niewiele takich książek macie na liście, bo większość książek jest dobra (7/10) lub bardzo dobra (8/10), a nieliczne zasługują na 9/10 (czyli coś więcej niż bardzo dobra), a na 10/10 zasługuje książka, która jest wspaniała, którą pamięta się latami, po przeczytaniu której człowiek podziwia pisarza za tak piękną rzecz.

Teraz znacie moją skalę ocen więc będzie wam łatwiej wybrać tylko te topowe.

A jeśli ktoś nie ma na swojej liście książek zasługujących na 9/10, to niech chociaż wymieni te 8/10
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Queiroz: Folletta czytałem jeszcze tylko 'kontynuację' Filarów Ziemi, a mianowicie "'Świat bez końca", niestety nie dałbym mu więcej niż 7/10. Miałem zamiar jeszcze "Igłę" przeczytać, ale jakoś zebrać się nie mogłem i zapomniałem o tej książce.
  • Odpowiedz
@stiepanov: Właśnie nad nią się zastanawiałem, ale chyba nie chce psuć sobie ogólnego obrazu serii.

Btw. podchodziłem do serialu Filary Ziemi, w połowie odcinka wyłączyłem ;)
  • Odpowiedz
@le_vampire: 10 bałbym tylko

"Imieniu róży" Eco (najlepszej powieści jaką czytałem),

"W kraju niewiernych" Dukaja (najlepszemu zbiorowi opowiadań jakiego
  • Odpowiedz
@Breaux: Dalsze dziewiątki:

"Kongres futurologiczny" Lema, "Władca much", "Stary człowiek i morze", "Mały książę", "Inny świat" Herlinga-Grudzińskiego, "Tajemnicza wyprawa Tomka" Alfreda Szklarskiego (najlepsza ze wszystkich części), "Władca pierścieni", z młodszych lat "Szatan z siódmej klasy" Makuszyńskiego, "Chatka Puchatka" Milnego, "Siostrzeniec czarodzieja", "Srebrne krzesło" i "Podróż Wędrowca do świtu" Lewisa, a za sentyment z czasów, kiedy uczyłem się czytać "Plastusiowy pamiętnik" Kownackiej, "Baśnie braci Grimm", seria o Mikołajku Goscinnego i "Karolcia"
  • Odpowiedz
@le_vampire:

Są książki, które wywarły na mnie duże wrażenie i do których regularnie wracam:

Wiedźmin - Andrzej Sapkowski 10/10 - najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek przeczytałam, wszyscy znają, więc nie będę się
  • Odpowiedz
@le_vampire: Widzę, że nikt nie napisał jeszcze ( a liczę, że sporo ludzi będzie tu jeszcze zaglądało, jak ja :D)

Na zachodzie bez zmian - trudno oceniać mi kunszt literacki, ale emocje jakie wywołuje ta książka są niesamowite - 10/10
  • Odpowiedz