Wpis z mikrobloga

Wymieńcie wasze top #ksiazki oceniane przez was na minimum 9/10. Przypuszczam, że niewiele takich książek macie na liście, bo większość książek jest dobra (7/10) lub bardzo dobra (8/10), a nieliczne zasługują na 9/10 (czyli coś więcej niż bardzo dobra), a na 10/10 zasługuje książka, która jest wspaniała, którą pamięta się latami, po przeczytaniu której człowiek podziwia pisarza za tak piękną rzecz.

Teraz znacie moją skalę ocen więc będzie wam łatwiej wybrać tylko te topowe.

A jeśli ktoś nie ma na swojej liście książek zasługujących na 9/10, to niech chociaż wymieni te 8/10
  • 116
  • Odpowiedz
@le_vampire: jestem zaskoczony, ze jeszcze nikt nie wymienil nastepujacych tytulow:

1984 - G. Orwell 10/10

Paragraf 22 - J. Heller 9/10

Diuna - F. Herbert 8/10 (polecam caly cykl)
  • Odpowiedz
@le_vampire: u mnie na szczycie ( czyt. 10/10) tylko mistrz i Małgorzata, w tłumaczeniu wyd. Altaya. Poniżej wymieniłbym: na południe od brazos (western), imię róży (kryminał) oraz trylogia zła Maxime Chatam'a (thriller)
  • Odpowiedz
"Ja, Ozzy". Najlepsza biografia jaką przyszło mi czytać.

"szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Mario Vargas Llosa

"Następny do raju" Marek Hłasko.

"Factotum" Bukowski
  • Odpowiedz
@le_vampire: Zdecydowanie 'Pan Tadeusz'. Przeczytałem dwa razy. Świetne. Wiele osób tego nie lubi, ale ja uwielbiam.

Ponadto 'Miecz Prawdy' - Terry Goodkind. Także uwielbiam i oczekuję na czwartą część, bo jestem w trakcie drugiego czytania. :P
  • Odpowiedz