Wpis z mikrobloga

Wymieńcie wasze top #ksiazki oceniane przez was na minimum 9/10. Przypuszczam, że niewiele takich książek macie na liście, bo większość książek jest dobra (7/10) lub bardzo dobra (8/10), a nieliczne zasługują na 9/10 (czyli coś więcej niż bardzo dobra), a na 10/10 zasługuje książka, która jest wspaniała, którą pamięta się latami, po przeczytaniu której człowiek podziwia pisarza za tak piękną rzecz.

Teraz znacie moją skalę ocen więc będzie wam łatwiej wybrać tylko te topowe.

A jeśli ktoś nie ma na swojej liście książek zasługujących na 9/10, to niech chociaż wymieni te 8/10
  • 116
  • Odpowiedz
@le_vampire: 10/10 mają dwie książki które przeczytałem jako pierwsze książki na poważnie. 20000 mil pomorskiej żeglugi i król szczurów, zapewne tak wysoka nota spowodowana jest sentymentem z dzieciństwa ale mogę do nich wracać co roku
  • Odpowiedz
@le_vampire:

Bruno Schulz - "Sklepy cynamonowe" - przepiękna polszczyzna, dobieranie słów, jak dla mnie najbardziej plastyczne opisy jakie kiedykolwiek czytałem. Codzienne zdarzenia opisywane przez niego stają się mocno magiczne. Opowiadanie "Sierpień" to po prostu mistrzostwo, czytając je aż odczuwa się parzenie powierza na skórze podczas upalnego dnia.

Vladimir Nabokov - "Lolita" - nigdzie nie czytałem piękniejszego wyznania miłości i pożądania niż we wstępie tej książki. Pierwsza połowa książki genialna, potem trochę zwalnia, ale i tak za całość dałbym
  • Odpowiedz