Wpis z mikrobloga

@Wextor: Ciężko jest z hodowlą? Wystarczy podlewać czy potrzebuje też szamać? Jeśli tak to ile much? Jak nie ma w domu much to trzeba jej jakieś dostarczać? Jakiś czas temu zastanawiałem się czy nie kupić sobie takiego pożeracza much :D
@XpedobearX: Nie wolno podlewać wodą kranową,najlepiej jak ma się dostęp do studni i taką wodę trzeba przygotować. Ziemię musi mieć kwaśną, torf 3,5 - 4,5 pH, zmieszany ze zwirkiem akwarystycznym 2:1 jak jest młoda, jak urośnie to 1:1. Jeżeli nie masz dostępu do wody ze studni to musisz kupować wodę demineralizowaną. Co do jedzenia to nie jest wymagająca aż tak, z tego co piszą to wystarczy jak na cały rok zje
@Wextor: Z tą wodą demineralizowaną to chyba mogłaby być zwykła przegotowana. Chyba nie jest aż tak czuła prawda? Z tym przenoszeniem to trochę problem, nie mam piwnicy więc brak tak takiego miejsca. Dodatkowo zastanawiałem się czy nie zaszkodziłaby jej niska temperatura w przypadku uchylania okna (chciałem postawić na parapecie, a wiadomo, że w domu trzeba trochę przewietrzyć).
@XpedobearX: No przygotowana powinna się nadać i taka z kranu ale nie wiem jak na taką wodę reaguje bo nigdy taką jej nie podlewałem. Jakby stała na oknie a Ty byś otworzył okno przy -20 stopniach to może by jej zaszkodziło a tak to raczej nie. A i w zime potrafią jej uschnąć wszystkie listki jak zimuje ale nie ma się co przejmować, na wiosnę odrasta. Ja mam dorosłe 3 w