Wpis z mikrobloga

@bonus: Imo oba są #!$%@? bo strasznie wolno działają. Ale tak, dość wygodnie i nowocześnie się w nich pisze i to często przekonuje do nich programistów. Po czasie jednak okazuje się, że średnia aplikacja wymaga serwera z czterdziestoma rdzeniami i milionem GB pamięci, wtedy wiesza się psy na PHP, że takie wolne i HURR DURR się nie nadaje a programowanie w PHP to nie programowanie bo im tak psor powiedział na
@Nieinterere: Wiem, ale podejrzewam, że aż tak wiele się nie zmieniło. To wciąż Symfony i Laravel. Pomijam fakt, że Laravel jest oparty o 24 komponenty z czego 12 komponentów z Symfony. Filozofia Laravela to Symfony pod maską z lukrem składni i mimo to jest szybszy.
@bonus: niech Ci tłumaczy ten kto Ci to powiedział. Jak masz dwie liczby rzeczywiste to możesz sobie porównać która jest większa. Jak masz dwie liczby zespolone to już tego nie zrobisz, możesz porównywać ich moduły, fazy etc. To jak weźmiemy sobie teraz framework który ma tych parametrów do oceny mnóstwo to jak można określić który jest lepszy?

Z przedstawionego wykresu wynika, że w konfiguracji którą ma autor i w tej konkretnej
@JareQ: Symfony 2 jest ogółem przez większość uważany za lepszy framework niż Laravel. Autor dziwi się temu zjawisku skoro Symfony jest wyraźnie wolniejszy (według wykresu dodane przez autora wpisu).
@komeniusz: @mero3:

Forma testu: ab -n 1000 -c 100 http://xxx

Zadanie polegało na wyświetleniu odpowiedzi: Hello
=====

Dla świeżej instalki, później zrobię podobny test z jakimś pobieraniem z bazy danych identyczne widoki i modele, bo jednak ten test jest co najmniej ciekawy :D

Wyniki:

Codeigniter2: Requests per second: 1613.04 [#/sec] (mean)

Laravel4: Requests per second: 117.24 [#/sec] (mean)

Symfony2: Requests per second: 88.99 [#/sec] (mean)