Wpis z mikrobloga

@Epoche: Nie chcesz to nie wierz, powiem tylko że branża to IT więc to może dlatego ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i w sumie większość moich znajomych (już nie tylko IT i nie tylko korpo) też nadgodzin nie robi.

A nie piszę nazwy też dlatego ponieważ nie wiem jak się ma polityka firmy do zdradzania takich szczegółów.
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc: Rozwój poszedł tak do przodu, że gdyby nie hordy bezproduktywnych urzędników, polityków i innych "pracowników" nie wykonujących pracy pożytecznej dla społeczeństwa, to nie musielibyśmy pracować po 8 godzin. I nie powinniśmy, bo po to usprawniliśmy procesy produkcyjne, aby móc mieć więcej wolnego, nie nadmiarowy czas przeznaczyć na pracę, z której kolejny urzędnik zostanie utrzymany. Nie widzę żadnej "beki", ale oczywiście każda walka o poprawę bytu zwykłych, szarych pracowników to
  • Odpowiedz
@PlecSchrodingera: Robię to co lubię. Poza tym jak ktoś chce pracować 4h to niech pracuje, ale niech nie płacze, że dostaje połowę pensji i nie lata po socjal. Dla jednych 8h to za dużo innych za mało, a mnie to #!$%@? bo gdybym chciał pracować krócej to bym się albo zwolnił albo przeszedł na połowę etatu. Pozostaje jeszcze możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej i wyzyskiwanie innych czy płacenia im 2x
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc: nieszczególnie mi po drodze z syndykalistami (chociaż sympatia i tak większa niż do wykopkowych-kapitalistów teoretyków), ale podobną tezę przedstawiał niedawno, chyba też było na wykopie, jakiś milioner-uber-kapitalista.
  • Odpowiedz
@nieumiemtanczyc: Aha, to mi powiedz, ile chcesz pracować? 10 godzin dziennie? 12? Czy może byłbyś usatysfakcjonowany dopiero kiedy ustawowo tydzień pracy miałby po 70 godzin? Pytam poważnie. No gdyby jeszcze faktycznie wynagrodzenie było warte zmarnowanego życia, ale prawie nigdy nie jest. Sorry, wydłużanie czasu pracy to żaden postęp, raczej cofamy się do czasów, kiedy pracowało się po 16 godzin w fabryce za przysłowiową miskę ryżu (w naszym klimacie raczej ziemniaków).
  • Odpowiedz
Jestem ZA! Niech pracują po 4h dziennie i tyleż zarabiają :) szybko wymrą z głodu i będzie spokój.


@Dimetyloamina: #shitwykopsays

w normalnych krajach ludzie spokojnie mogą się utrzymać pracując na część etatu. Ale wg logiki wykopu ludzie mają umierać zgłodu przy pracy po 4h dziennie (czyli pensje za 8h pracy też będą głodowe, jak np. utrzymać rodzinę, skoro za 4h nie utrzyma się jedna
  • Odpowiedz