Wpis z mikrobloga

no dobra mirki, pewnie już to nie raz przerabialiście - skąd ja mam kur... niby wiedzieć o jaką przesyłkę i od kogo im chodzi?

co to w ogóle za porządki, że jakaś Poczta Polska spamuje mnie takimi listami? Kim oni są, żeby zbierać jakieś moje dane? Nie prosiłem ich o żadne pośrednictwo, nie interesują mnie oni i jeśli służby celne mają jakiś interes to niech się do mnie sami odezwą jakimś porządnym urzędowym pismem. czy my żyjemy dalej w PRLu?

co teras?

#cebuladeals #aliexpress #wish #pocztapolska #clo #izbacelna #sluzbacelna #zabrze
kontrowersje - no dobra mirki, pewnie już to nie raz przerabialiście - skąd ja mam ku...

źródło: comment_QDlJRievlx13JxlpMASBrJUz5fP4TkVa.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kontrowersje: to znaczy, że za nadanie przesyłce przeznaczenia celnego płaci się. Trzeba dokonać tzw. dopuszczenia do obrotu towaru niewspólnotowego czyli sporządzić dokument SAD a następnie wysłać do systemu celnego Celina i właśnie za sporządzenie takiego dokumentu Agencje Celne pobierają opłatę. A, że jest to przesyłka pocztowa to obowiązek ten spoczywa na poczcie polskiej i ona to robi. Oczywiście możesz powiedzieć, że sam dokonasz tych czynności to wtedy możesz zignorować to
  • Odpowiedz
@kontrowersje: no właśnie ci napisałem, że nie jest. Musi to zrobić Agencja Celna i bierze za to opłatę( w zależności od złożoności takiego zgłoszenia ale nie mniej jak 100zł) więc nie kombinuj tylko dostarcz im te dokumenty i będziesz miał z głowy. Robisz zrzuty ekranu z aukcji i potwierdzenie przelewu i wysyłasz mailem na ten adres co masz w piśmie. Po kliku dniach puszczają to dalej i albo płacisz albo
  • Odpowiedz
@darktremor: oni to jakoś weryfikują czy po prostu muszą mieć podkładkę, bo może po prostu wylosuję którąś aukcję i im wyślę (nie wysyłam do urzędu tylko do firmy poczty więc pewnie nie ma rygorów)
  • Odpowiedz
@kontrowersje: co się tak p---------ś do tej poczty? a żeby Cię kuźwa bagiety dorwały, bo tak kombinujesz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

do każdego takie same listy przychodzą jak idzie pocztą, a ty jęczysz, stękasz
  • Odpowiedz
@kontrowersje: Dostałeś zawiadomienie od Poczty Polskiej, bo ona dostarcza Twoją paczkę. Dokumenty masz dostarczyć do Oddziału Celnego, sama poczta ma to w dupie, nie dostarczysz, paczka wróci. I dokładnie taką samą sytuację masz jakbyś zamawiał kurierem, też dostaniesz pismo od np DHL, tylko u nich obsługa kosztuje, tu nie.
  • Odpowiedz
@lasic01: no właśnie, cały czas głównie o to mi chodzi - to Urząd się powinien ze mną kontaktować, a nie jakaś firma nie mająca interesu (ba, nawet mająca interes w tym aby odesłać z powrotem bo pewnie za to dostaną kasę)

C.H.O.R.E.

tyle
  • Odpowiedz
@lasic01: ok, no jeszcze dodam, że Polska Poczta wcale nie ma w dupie bo napisali: "...dokonać zgłoszenia celnego ... poprzez: ... - wysłanie wymaganego kompletu dokumentów na adres poczty elektronicznej: werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl w formacie PDF"

a gdzie Ustawa o przetwarzaniu danych osobowych? gdzie stosowne informacje o administratorze tych danych?

no średniowiecze i prywata monopolu
  • Odpowiedz