Wpis z mikrobloga

no dobra mirki, pewnie już to nie raz przerabialiście - skąd ja mam kur... niby wiedzieć o jaką przesyłkę i od kogo im chodzi?

co to w ogóle za porządki, że jakaś Poczta Polska spamuje mnie takimi listami? Kim oni są, żeby zbierać jakieś moje dane? Nie prosiłem ich o żadne pośrednictwo, nie interesują mnie oni i jeśli służby celne mają jakiś interes to niech się do mnie sami odezwą jakimś porządnym urzędowym pismem. czy my żyjemy dalej w PRLu?

co teras?

#cebuladeals #aliexpress #wish #pocztapolska #clo #izbacelna #sluzbacelna #zabrze
kontrowersje - no dobra mirki, pewnie już to nie raz przerabialiście - skąd ja mam ku...

źródło: comment_QDlJRievlx13JxlpMASBrJUz5fP4TkVa.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
@WielkaPolska: ale co mnie oni interesują, niech się urząd ze mną komunikuje jak ma jakąś sprawę

@normanos: list (polecony za potwierdzeniem odbioru) przyszedł od Poczty Polskiej, mogą mieć nawet oddział dzikiej świni czy jak go sobie tam nazwą, co mnie to interesuje?
  • Odpowiedz
@lasic01: Ja zawsze robię tak, że po zakupie robię sobie notatkę login/co zamówione/numer do śledzenia. Wtedy sekunda i wiem co i skąd :) Gdyby tak on robił, to by nie musiał szukać o co chodzi.
  • Odpowiedz
UC chce ci oclić paczkę. Musisz wygenerować pdfa z banku za płatność i zrobić zrzut ekranu podsumowania zakupów z widocznymi danymi wysyłki i ceną. Na odwrocie tego dokumentu na dole uzupełniasz, robisz skan i wysyłasz na ten mail co masz podany do góry. Za 2 dni listonosz Ci przyniesie paczkę i prawdopodobnie będziesz musiał dopłacic. Ich serwer odrzuca maile z załącznikami jpg, musisz pdf lub bmp.
  • Odpowiedz
@normanos: ale tu nie ma na razie żadnych celników! jest jakaś prywatna (no ok, jeszcze państwowa, ale już niedługo hehe) firma która chce ode mnie jakiś prywatnych danych

powinien być jakiś kodeks postępowania celnego gdzie Urząd Celny wystosował do mnie jakieś pismo na które chętnie bym odpowiedział z wszelkimi niezbędnymi danymi (o ile bym wiedział o którą im konkretnie przesyłkę chodzi)
  • Odpowiedz
@kontrowersje: poczta jest dostarczycielem Twojej przesyłki. Ponieważ nie ocliłeś jej sam, a Urząd Celny ją zatrzymał, oni Cię reprezentują. Wziąłbyś DHL - to DHL by Cię reprezentował. Nie wiem czy to takie trudne do zrozumienia... Nie chcesz im podawać danych - nie podawaj, ale przesyłki nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@husky83: zupełnie bez sensu, procedura z minionej epoki, przecież stronami "sporu" jest Urząd i ja, a Poczty Polskiej nikt o wtrącanie się nie prosił... ok, są pośrednikiem/końcowym dostawcą ale jeśli paczkę zatrzymał Urząd Celny to niech się Urząd w tej sprawie wypowiada, a nie poczta (bo ona tej przesyłki już przecież formalnie nie ma)
  • Odpowiedz
@kontrowersje: miałem to samo i tez nie mogłem sobie odszukać tej przesyłki bo w Polsce został zmieniony numer trackingowy. Szukaj po nadawcy towaru albo po wadze albo poczekaj aż ci się uaktualni status w starym trackingu. To pismo traktuj jak z urzędu celnego, poczta jest tylko pośrednikiem i ciesz się z tego bo normalnie za taką usługę musiałbyś dopłacić i to nie mało.
  • Odpowiedz