Wpis z mikrobloga

#bash #programowanie #heheszki

< kWeb24 > Ostatnio zajrzałem w kod tego systemu który pisałem dla ***

< kWeb24 > I nie dość, że prawie nic nie komentowałem to nie mam zielonego pojęcia jakim cudem to wszystko działa. To tak jakbyś wysłał w kosmos rakietę zrobioną z baniaków po wodzie połączonych taśmą i drutem z granatem jako zapalnikiem na dole i przyczepił fotel na kółkach na górze, wsadził jakiegoś gościa i odpalił

< kWeb24 > A po jakimś czasie dowiedział się, że gość wylądował na księżycu i planuje wrócić

< kWeb24 > I w głowie masz jedno pytanie, jakim chujem? ;D
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@banannq: ja kiedyś zamiast się uczyć do egzaminu stwierdziłem, ze napiszę sobie grę. Padło na jakąś taką logiczną planszówkę na 2 graczy (nie pamiętam nazwy). Napisałem i działała. Zajrzałem tam po kilku latach jak już trochę bardziej ogarniałem programowanie.

Wszystko w jednym pliku. Bez obiektowości. Bez komentarzy. Nazwy zmiennych które nic nie mówią. Nie wiem jak ja to wtedy ogarnąłem :D
  • Odpowiedz
@banannq: Pracowałem przy takim projekcie. Stara technologia, zero komentarzy, pokrycie testami 0% (dosłownie ZERO). Patrzysz w kod i zastanawiasz się co aktualnie ćpał programista jak to pisał, bo na prawdę trzeba się wysilić żeby wymyślać takie rozwiązanie "naokoło". Wszystko powiązane na sznurki i taśmę klejącą. "Góra" uznała, że nie ma sensu tego naprawiać i zrobić po bożemu, bo taniej by było napisać to na nowo. A potem się ludzie dziwią,
  • Odpowiedz
@banannq: Ooo mireczku. Googlam właśnie swój nick z ciekawości i trafiam na post mirka, który wkleił mój post z basha. ( ) Pozdrawiam ;D
  • Odpowiedz